StoryEditorPrzed świętami...

Do której godziny zrobimy zakupy w Biedronce przed Wielkanocą?

28.03.2024., 10:00h
Święta kojarzą nam się nie tylko z czasem refleksji, ale także z okresem wzmożonych przygotowań. Chodzi także o zakupy – przeciętne potrzeby znacznie się zwiększają, więc do koszyków trafia dużo więcej produktów. To właśnie dlatego sieć Biedronka zaplanowała nowe godziny otwarcia.

Wydłużenie godzin otwarcia obejmie ponad 3 tys. sklepów sieci Biedronka (łącznie placówek jest ok. 3,6 tys.). – Zdajemy sobie sprawę, że w tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne nasi klienci potrzebują wsparcia, aby najlepiej przygotować się do spokojnego świętowania w gronie rodziny. To okres, w którym klienci szczególnie liczą na atrakcyjne promocje w duchu biedronkowych oszczędności. Zaktualizowaliśmy również godziny otwarć naszych placówek, aby każdy klient miał szansę na skompletowanie świątecznej listy zakupów – podsumowuje cytowany w komunikacie Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny i członek zarządu Biedronki (za portalem Wiadomości Handlowe).

Godziny otwarcia Biedronek

Istne szaleństwo. Przed świętami klienci mogą planować zakupy nawet do późnych godzin wieczornych. Okazuje się, że większość sklepów sieci Biedronka w dniach od 25 do 29 marca otwiera swoje placówki co najmniej do godziny 23:00, a w wybranych placówkach jeszcze dłużej. Wszystko po to, aby klienci mogli komfortowo i w zgodzie z indywidualnym planem zrobić najważniejsze zakupy.

Wielkanoc i godziny otwarcia Biedronek

W Wielką Sobotę sklepy sieci Biedronka będą otwarte do godz. 13.30. Nie zrobimy tam zakupów natomiast ani w Wielkanoc (31 marca), ani w Poniedziałek Wielkanocny (1 kwietnia). Wydłużenie godzin otwarcia Biedronek to spore wyzwanie szczególnie dla załogi. Pracownicy sieci mogą liczyć na nagrodę roczną im. E.A. Soaresa dos Santosa. W ubiegłym roku otrzymali 3750 zł brutto. Całkiem niedawno 5 proc. załogi sieci podpisało się pod petycją do zarządu, aby zwrócić uwagę na to, że brakuje pracowników na kolejnych zmianach. Według nich za mała ilość personelu sprawia, że trudno o spokojną realizację wszystkich zadań i sprawną obsługę sklepu.

Kiedy zrobić zakupy przed Wielkanocą? 

Przymnijmy: w tym roku Wielkanoc świętujemy 31 marca, a lany poniedziałek 1 kwietnia. Są to dni ustawowo wolne od pracy, w tym także dla pracowników sklepów. Zarówno w Wielkanocną Niedzielę, jak i w Poniedziałek Wielkanocny, większość sklepów będzie zamknięta. Nie zrobimy zakupów w placówkach dużych sieci handlowych. Czynne mogą być lokalne sklepiki, jeżeli sprzedaż prowadzona będzie przez właściciela. Godziny ich otwarcia mogą różnić się jednak od klasycznej działalności placówki.

image
Handel w niedzielę

Liczba niedziel handlowych w miesiącu wzrośnie?! Polska 2050 złożyła projekt

Czy w Wielką Sobotę sklepy będą otwarte? 

Podczas gdy Wielki Piątek jest zwykłym dniem pracującym, już w Wielką Sobotę zakupy zrobimy tylko do godziny 14.00. Skrócenie godzin otwarcia sklepów w Wielką Sobotę wynika z przepisów ograniczających handel w niedziele i święta.

Oprac. Angelika Drygas

fot. materiały prasowe/Biedronka

Źródło: Wiadomości Handlowe

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 02:42