StoryEditorWielka wygrana

Szczęściarz z małej wsi zgarnął główną nagrodę w Lotka. Ile milionów wygrał?

Niezwykłym szczęściem może pochwalić się jeden z mieszkańców wsi Konopiska. Udało mu się rozbić kumulację w Lotto i zgarnąć wygraną, której wysokość przyprawia o zawrót głowy! Jaka kwota trafi do mieszkańca śląskiej wsi?

Gdzie leży wieś, w której padła milionowa wygrana? 

Szczęśliwy los z Lotto padł we wsi Konopiska, leżącej w powiecie częstochowskim (woj. śląskie). To spora miejscowość - jak podaje Polska w Liczbach, w 2021 roku mieszkały tam 2973 osoby. Jedna z nich od dwóch dni może zaliczać się do grona tak zwanych “Lottomilionerów”! 

Kto wygrał ogromne pieniądze w Lotto? 

Ze względów bezpieczeństwa dane osób, które wygrywają ogromne pieniądze w losowaniach typu Lotto nie są podawane do publicznej wiadomości. Wiadomo tylko, że zwycięski los padł w punkcie Lotto przy ul. Opolskiej 174 w Konopiskach, gdzie znajduje się sklep Żabka. Była to pierwsza główna wygrana w tym miejscu. Niewykluczone, że miliony trafią do kogoś spoza Konopisk, być może nawet do osoby mieszkającej na co dzień w zupełnie innym regionie, która jedynie przypadkiem zagrała swoje szczęśliwe liczby w konopiskiej Żabce. 

Jakie były szczęśliwe liczby? 

Rosnąca kumulacja została rozbita 29 sierpnia w Konopiskach. Szczęśliwy los był zagrany na chybił trafił. Zwycięskimi liczbami okazały się 5, 16, 19, 21, 22, 32. To nie pierwszy raz w tym miesiącu, gdy komuś udało się trafić “szóstkę”. Serwis Lotto podaje, że w sierpniu padło pięć takich wygranych: cztery w Lotto i jedna w Lotto Plus. Wysokość tej z Konopisk jest jednak imponująca! 

Mieszkaniec śląskiej wsi rozbił kumulację. Ile wygrał? 

Kumulacja w Lotto rosła od tygodnia. W momencie, gdy w Konopiskach zgłaszano szczęśliwy los, w puli do wygrania było aż 5 425 833,70 zł! Dzięki trafieniu “szóstki”, cała ta kwota trafi do jednej osoby - zwycięski zakład był jedyny w kraju. Łącznie jednak w rozbitej kumulacji padło ponad 180 tys. wygranych wszystkich stopni. Prócz ponad 5 mln zł, które były nagrodą główną, do zwycięzców trafi łącznie ponad 6,9 mln zł z mniejszych wygranych. Totalizator Sportowy poinformował, że dzięki temu przekaże na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Fundusz Promocji Kultury ponad 4,2 mln zł. 

Kolejna kumulacja już niebawem. Warto wybrać się do Konopisk? 

Po rozbiciu kumulacji, w puli do wygrania w Lotto znajduje się obecnie 2 mln zł. Szansa na wygraną już w czwartek 31 sierpnia. W Lotto Plus stawka jest większa: 3 mln zł. Z kolei w Eurojackpot rośnie kumulacja: w piątek 1 września będzie można wygrać 130 000 000 zł. Czy warto wybrać się do Konopisk i spróbować szczęścia w tamtejszej Żabce? To już zależy od graczy! Trzeba bowiem pamiętać, że niekiedy fortuna uśmiecha się kilkukrotnie w tym samym miejscu: Dwie wygrane powyżej 1 miliona złotych padły we wsi Kije pod Pińczowem. Czy oba losy należą do jednej osoby?

 

Zuzanna Ćwiklińska

dane: Lotto, Polska w Liczbach

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. marzec 2024 08:58