StoryEditorGroźny wypadek

Dramat we wsi pod Opatowem. Dom 49-latka legł w gruzach, kiedy chciał przygotować śniadanie

16.10.2023., 16:38h
Wczoraj, tj. w niedzielę, o godz. 5.40 w miejscowości Malżyn (gmina Lipnik) zawalił się budynek mieszkalny. Zgłoszenie przyjęła opatowska jednostka policji z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. To oni zlokalizowali i wydobyli znajdującego się pod gruzami mężczyznę. Akcję ratunkową wsparli strażacy. Poszkodowany 49-latek znajduje się pod opieką medyków.

Pierwsi na miejscu tragicznego zdarzenia w Malżynie w gminie Lipnik byli policjanci: sierż. sztab. Jakub Wywiał oraz st. sierż. Krzysztof Kordyka. Informacja o tym, że zawalił się budynek mieszkalny dotarła do służb w niedzielę ok. godz. 5.40. Po dotarciu na miejsce, policjanci od razu przystąpili do sprawdzenia gruzowiska. Pod stertą elementów budynku znaleźli mężczyznę. Policjanci bezzwłocznie przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy. Odrzucali gruz i fragmenty konstrukcji budynku, jednocześnie utrzymując ciągły kontakt z poszkodowanym. Akcję ratunkową wsparli strażacy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt. Dzięki podjętym działaniom władz, udało się wydobyć mężczyznę. Poszkodowany był w stanie zagrożenia życia, dlatego przekazano go załodze karetki pogotowia ratunkowego.

image

Dramat we wsi pod Opatowem

FOTO: Swietokrzyska.policja.gov.pl

Jak ustalili interweniujący policjanci, poszkodowanym mężczyzną jest 49-letni właściciel budynku. Według jego relacji, w godzinach porannych planował przygotować sobie śniadanie na kuchence gazowej, gdy uruchomił palnik – doszło do wybuchu. Zgodnie z ustaleniami, późniejsze oględziny wykazały, że przyczyną mogła być nieszczelna instalacja gazowa.

image
Groźny wypadek

Strażacy uratowali konia! Co się wydarzyło w Kośminie?

Źródło i fot. swietokrzyska.policja.gov.pl

Oprac. Patrycja Lisowska

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. lipiec 2024 17:46