StoryEditorGroźny wypadek

Strażacy uratowali konia! Co się wydarzyło w Kośminie?

20.09.2023., 12:00h
18 września strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kośminie mieli wyjątkowo trudne zadanie związane z ratowaniem konia. Czy zwierzę ucierpiało?

W naszym kraju na strażaków można liczyć w każdej sytuacji. W poniedziałek strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kośminie pospieszyli na pomoc zwierzęciu, które było w niebezpiecznej sytuacji. Okazało się, że około godz. 13 we wsi Kośmin zdarzył się niepokojący wypadek w jednym z gospodarstw wiejskich.  Koń wpadł do kanału i nie mógł się stamtąd wydostać.

image

Strażacy uratowali konia!

FOTO: Osp Kośmin/facebook

image
Groźny wypadek

Koza wpadła do studni – czy uratowano bezbronne zwierzę?

Koń wpadł do kanału 

– Dyżurny SKKP Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu odebrał zgłoszenie w którym to koń wpadł do zbiornika wodnego i nie jest w stanie samodzielnie wyjść. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy #PSP i #OSP. Wydobycie zwierzęcia odbyło się dzięki pomocy byłego funkcjonariusza naszej Komendy, który przy pomocy HDS-a pomógł w ewakuacji. Zwierzę udało się wyciągnąć zdrowe i przekazane zostało pod opiekę właściciela – poinformowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu na swoim profilu facebookowym.

image

Strażacy uratowali konia!

FOTO: Osp Kośmin/facebook
image

Strażacy uratowali konia!

FOTO: Osp Kośmin/facebook

Angelika Drygas

Źródło i foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu /Facebook i OSP Kośmin/Facebook

 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. luty 2024 15:58