StoryEditorWojna w Ukrainie

Zgroza! Młody rolnik najechał ciągnikiem na minę

20.05.2022., 14:30h

37-letni rolnik z Obdowu Kijowskiego podczas pracy w polu wjechał ciągnikiem na minę, którą ukryli rosyjscy okupanci. O skali problemu może świadczyć fakt, że Rosjanie tylko w dwóch okręgach zaminowali niemal 5 mln ha pól uprawnych.

Rolnicy z Ukrainy uprawiają pola pomimo min 

Jak poinformowała policja Obwodu Kijowskiego w ostatnim czasie ciągnik rolniczy wyjechał na minę pozostawioną przez rosyjskich okupantów na jednym z pól w okolicach Kijowa. Po wyzwoleniu tej części Ukrainy przez wojska ukraińskie, rolnicy ruszyli w pole, aby uprawiać ziemie i siać m.in. słonecznik. Jest to zadanie niezwykle trudne, gdyż tyllko w obwodzie czernihowskim i kijowskim Rosjanie zaminowali łącznie aż 4,8 miliona hektarów pól uprawnych

Co prawda, saperzy wioska po wiosce i pole po polu starają się usuwać ładunki wybuchowe zostawione przez rosyjskich okupantów, ale to potrwa jeszcze wiele miesięcy. 

Ciągnik wyleciał w powietrze po najechaniu na minę

Z tego powodu w jednej z wiosek w okolicy Kijowa traktor najechał na minę i wówczas doszło do eksplozji, która niemal całkowicie zniszczyła potężny ciągnik. 

37-letni rolnik, który pracowałem tym ciągnikiem może mówić o ogromnym szczęściu. Chociaż maszyna rolnicza została w dużym stopniu zniszczona, to traktorzysta nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Mimo wszystko młodym rolnikiem zajęli się ratownicy medyczni.

Michał Czubak
Źródło i fot. agronews.ua

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. marzec 2024 10:57