StoryEditorKGW w Polsce

Ambasadorki Zdrowia – ważny konkurs dla KGW i stowarzyszeń wiejskich!

31.10.2023., 12:22h
Nie tylko nagrody, ale przede wszystkim mobilizacja do zadbania o swoje zdrowie – to największe zalety konkursu dla kół gospodyń wiejskich. Celem projektu jest zachęcenie jak największej ilości kobiet do badań mammograficznych!

Podjęcie działań na rzecz profilaktyki raka piersi to ważna część walki z tą groźną chorobą. Konkurs Ambasadorki Zdrowia organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Ministerstwem Zdrowia ma dodatkowo przyspieszyć ten proces.

Kto może wziąć udział w konkursie Ambasadorki Zdrowia?

Panie w wieku od 45 do 74 lat z Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń wiejskich. Warunkiem jest chęć wykonania bezpłatnej mammografii przez minimum 50 kobiet z danej organizacji. Im więcej Pań podda się badaniu, tym większa szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród. Uczestnicy Konkursu muszą posiadać osobowość prawną i własny rachunek bankowy zarejestrowany na ten podmiot.

image

KGW w Polsce

FOTO: Gov.pl

Ambasadorki Zdrowia – jak wziąć udział?

Koła Gospodyń Wiejskich lub stowarzyszenie wiejskie ma za zadanie zebrać nie mniej niż 50 kobiet, które wykonają bezpłatną mammografię. Ważne – Panie w wieku 50-69 lat mogą zgłosić się jeszcze tylko dziś, 31 października 2023 roku; od 1 listopada 2023 roku dalej mogą zgłaszać się do udziału w konkursie Panie w wieku 45-74 lata. Dana organizacja może skorzystać z harmonogramu postoju mammobusów lub zaprosić mammobus do swojej miejscowości. Szczegóły znajdują się na stronie: www.ambasadorkazdrowia.gov.pldokumenty

Ambasadorki Zdrowia – nagrody

  • 100 pierwszych KGW/stowarzyszeń z rankingu otrzyma nagrodę w wysokości 2 000 zł brutto,
  • udział w Konkursie umożliwia skorzystanie z prelekcji zorganizowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub Ministerstwo Zdrowia w zakresie profilaktyki zdrowotnej poprzez kontakt z Wojewódzkim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Laureaci Konkursu mogą przeznaczyć otrzymaną nagrodę jedynie na dowolny cel statutowy KGW lub stowarzyszenia.

image
KGW

"Zioła dla zdrowia" – konkurs zielarski dla kół gospodyń wiejskich

Celem Konkursu jest:

  • promowanie wiedzy z zakresu profilaktyki raka piersi na terenach wiejskich;
  • promowanie i wspieranie kół gospodyń wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Oprac. Angelika Drygas

fot. envato elements

Źródło i grafika: gov.pl

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 15:50