StoryEditorBitwa Regionów

II etap Bitwy Regionów 2023 w województwie pomorskim rozstrzygnięty!

19.08.2023., 13:00h
13 sierpnia w Swarożynie odbył się etap wojewódzki Bitwy Regionów 2023. W kulinarnych rozgrywkach wzięło udział 12 kół gospodyń wiejskich z pomorskiego. Jakie koło zdobyło najwyższe uznanie jurorów i zawalczy w finale?

Wszystkie koła reprezentowały wysoki poziom kulinarny – jury miało więc trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzcę. Zadaniem konkursowym było przygotowanie dania związanego z regionem, z co najmniej jednym lokalnym produktem. Konkursowi towarzyszyły występy artystyczne.

Bitwa Regionów w województwie pomorskim

Oto KGW, które stanęły na podium:

image

Bitwa Regionów

FOTO: Kupujswiadomie.gov.pl/facebook

I miejsce – Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata" z zupą rybną z ziemniakami – rebionką z bulwami,

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Sztumska Wieś z kasslerem w sosie śmietanowym z kluskami z dyni i pruskimi buraczkami,

III miejsce Kółko Rolnicze – Koło Gospodyń Wiejskich w Koźlinach za kaczkę z klinkami krajanymi.

Bitwa Regionów 2023

Konkurs kulinarny "Bitwa Regionów" ma za zadanie promowanie potraw regionalnych i tradycyjnych, ocalając je od zapomnienia. Ten popularny konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Celem rywalizacji jest także pielęgnowanie lokalnych tradycji, zwłaszcza kulinarnych, ale także wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, prezentowanie ich działalności i aktywizowanie wiejskich społeczności lokalnych.

Bitwa Regionów 2023 – nagrody

Finał konkursu zaplanowany jest na październik. Nagrodą główną jest 25 tys. zł oraz wyjazd na zagraniczne targi rolno-spożywcze. Koła mogą też liczyć na pokrycie kosztów uczestnictwa w konkursie.

image
KGW w Polsce

Bitwa Regionów 2023: jakie koło wygrało na Podkarpaciu?

Promowanie polskiej żywności

Bitwa Regionów ma pozytywny wpływ na wzmocnienie patriotyzmu konsumenckiego, jest okazją, aby promować zdrową i nieprzetworzoną żywność z Polski.

oprac. Angelika Drygas

fot. kupujswiadomie.gov.pl/Facebook

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 06:19