StoryEditorBitwa Regionów 2023

KGW Olmoncianki w finale Bitwy Regionów! Jakie danie zwyciężyło na Podlasiu?

22.08.2023., 10:00h
II etap Bitwy Regionów na Podlasiu przeszedł do historii. Poziom rywalizacji jak zawsze był niezwykle wyrównany. Panie zaprezentowały wykwintne dania charakterystyczne dla swojego regionu. Jakie potrawy triumfowały?

20 sierpnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego(ZSCKR) w Janowie w kulinarnych zmaganiach Bitwy Regionów 2023 uczestniczyło 10 Kół Gospodyń wiejskich. Regionalne potrawy przywodziły na myśl piękne tradycje kulinarne, które dzięki takim inicjatywom nie zostaną zapomniane.

Bitwa Regionów 2023 – lureaci

Komisja konkursowa nagrodziła następujące KGW:

I miejsce – KGW Olmoncianki – za danie: polędwiczki wieprzowe z podlaskiego stołu,

II miejsce – KGW "Kreatywne Czechowinaki" w Czechowiźnie – za potrawę: gołąbki z karpia,

III miejsce – KGW w Kieljanach – za szary barszcz z ziemniakami.

Nagrody wręczyli: Lech Antoni Kołakowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Jadwiga Zabielska – Dyrektor OT KOWR w Białymstoku. W wydarzeniu udział wzięli, m.in. Adam Andruszkiewicz – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Kazimierz Gwiazdowski – Poseł RP, Marek Surmacz – Zastępca Prezesa KRUS, Henryk Dębowski – Zastępca Dyrektora OT KOWR w Białymstoku. Event uświetniły występy dzieci i młodzieży.

image
Bitwa Regionów 2023

Bitwa Regionów w świętokrzyskim! Jakie koło zwyciężyło?

Bitwa Regionów – cele konkursu

Ideą konkursu jest przede wszystkim promowanie polskiej kuchni regionalnej, a także promocja produktów lokalnych, które zachwycają niesamowitymi smakami i walorami jakościowymi. Bitwa Regionów wspiera działalność KGW w całej Polsce oraz aktywizuje społeczności wiejskie. Głównym tematem konkursu są regionalne kulinaria odwołujące się do starych tradycji. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie dania i zastosowanie przynajmniej jednego produktu związanego z regionem, który reprezentuje KGW.

Bitwa Regionów w Polsce

Bitwa Regionów organizowana jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

oprac. Angelika Drygas

Fot. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Białymstoku/Facebook/fot. Rafał Mazerski

 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 23:03