StoryEditorKGW w Polsce

Wsparcie dla KGW w 2024 roku – warto się pospieszyć!

17.04.2024., 10:00h
Już sporo kół złożyło wnioski, już pewna pula pieniędzy została rozdysponowana. Nie należy odwlekać tego procesu, ponieważ pieniądze mogą się skończyć. Jaka jest pula w tym roku?

Co roku koła gospodyń wiejskich mogą starać się o pomoc finansową na realizację swoich projektów wynikających ze statutu. Uwaga! Jedynie koła gospodyń wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) mogą starać się o dofinansowanie z budżetu państwa.

Do kiedy KGW mogą składać wnioski?

W tym roku datą graniczną jest 30 września. Do tej pory wpłynęło już blisko 6,9 tys. wniosków. Do 31 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydała decyzję o przyznaniu kwot wsparcia w wysokości ponad 25,5 mln zł dla KGW, które już zgłosiły się po pomoc.

Wsparcie dla KGW – czy trzeba się pospieszyć?

Tak! Pamiętajmy, że pula zaplanowanych środków może wyczerpać się wcześniej, dlatego lepiej nie odkładać złożenia wniosku na ostatnią chwilę, bo pieniędzy może po prostu nie starczyć. Pula środków na ten cel wynosi 120 mln zł.

image
Konkurs kulinarny

Rusza „Bitwa Regionów” 2024. KGW szykujcie się!

Wsparcie dla KGW – jakie to kwoty?

Wysokość wsparcia jest uzależniona od liczebności kół:

  • 8 tys. zł dla KGW liczących nie więcej niż 30 osób,
  • 9 tys. zł dla kół składających się z 31-75 członków,
  • 10 tys. zł dla organizacji jeszcze liczniejszych.

Wsparcie dla KGW – na co można wydać pieniądze?

To dofinansowanie na realizację celów statutowych, a więc umożliwiających aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w środowiskach wiejskich; działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich; wspieranie przedsiębiorczości kobiet; inicjowanie i prowadzenie działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi; upowszechnianie i rozwijanie form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych; działania związane z reprezentacją interesów środowiska kobiet wiejskich wobec organów administracji publicznej; rozwój kultury ludowej – w szczególności kultury lokalnej i regionalnej.

Angelika Drygas

Fot. Facebook/KOWR

Źródło: gov.pl

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 17:50