StoryEditorKoła Gospodyń Wiejskich

Wystartował nowy konkurs dla KGW! „Kubek, dzbanek czy makatka…Rękodzieło to jest gratka”

13.07.2023., 11:00h
Koła gospodyń wiejskich mogą już zgłaszać swoje rękodzielnicze pomysły – kolejna edycja konkursu kreatywnego jest w toku! Tutaj liczy się wyobraźnia, niebanalne wykonanie i nawiązanie do tradycji lokalnych!

To już trzecia edycja konkursu organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Udział mogą wziąć koła zarejestrowane w Krajowym Rejestrze prowadzonym przez ARiMR.

„Kubek, dzbanek czy makatka…Rękodzieło to jest gratka" – na czym polega zadanie konkursowe?

To kompetycja niezwykle kreatywna. Liczy się nietuzinkowy pomysł, oryginalne wykonanie i charakterystyczne nawiązania. Koła, które wezmą udział w rywalizacji, muszą samodzielnie wykonać przedmiot, który mógłby stać się nowym gadżetem ARiMR. Praca konkursowa powinna odnosić się do tradycji polskiej wsi, budzić skojarzenia z życiem rolników, a do tego ma powstać z naturalnych surowców.

Nagrody w konkursie dla KGW

W tym roku ARiMR przygotował następujące nagrody:

  • I miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 2 tysięcy złotych,
  • II miejsce – nagroda o wartości do 1,5 tys. zł,
  • III miejsce – nagroda o wartości do 1 tys. zł.

Zasady konkursu „Kubek, dzbanek czy makatka…Rękodzieło to jest gratka"

Konkurs już wystartował, trwa od 3 lipca do 29 września 2023 roku. Koło gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę, której zdjęcie musi przesłać wraz z pełną dokumentacją (to maksymalnie 5 zdjęć). Choć technika przygotowania gadżetu jest dowolna, organizatorzy zastrzegli, że ma być to wytwór rękodzielniczy, własnoręcznie wykonany, a do tego odnoszący się do lokalnych tradycji. Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości 13 października 2023 r. na stronie internetowej: www.gov.pl/web/arimr.

Praca konkursowa – jakie materiały są najlepsze?

Aby spełnić warunek dotyczący użycia surowców naturalnych, koła powinny użyć do wykonania gadżetu, np. wikliny, szkła, drewna, ceramiki, tkanin naturalnych, włókna. Jury weźmie pod uwagę nie tylko estetykę wykonania i pomysł, ale również możliwości dalszego powielania propozycji jako gadżetu do promowania ARiMR.

„Kubek, dzbanek czy makatka…Rękodzieło to jest gratka – jakie nagrody królowały w pierwszej edycji?

W 2021 roku w konkursie wzięło udział 291 kół gospodyń wiejskich. Pierwsze miejsce zajęło KGW Jarzębina, które otrzymało m.in. lodówkę oraz kuchnię gazową. Drugie miejsce – KGW Giedlarowa (nagroda: ekspres do kawy i dwa parowary), trzecie miejsce – KGW Brzeźno z bemarem elektrycznym i gofrownicami. Dodatkowo zostało wyróżnionych 27 kół gospodyń wiejskich, które otrzymały m.in. lodówki turystyczne oraz gofrownice.

image

„Kubek, dzbanek czy makatka…Rękodzieło to jest gratka"

FOTO: Gov.pl

„Kubek, dzbanek czy makatka…Rękodzieło to jest gratka – wygrane koła drugiej edycji

W drugiej edycji konkursu zwyciężyło KGW w Łopienniku Dolnym Kolonia, drugie miejsce zajęło KGW w Zdowie,,Borowianki", a trzecie – KGW w Radzewicach. Nagrodami były bony oraz karty podarunkowe do wykorzystania m.in. w sieci sklepów ze sprzętami RTV i AGD. Ponadto Agencja przyznała 35 wyróżnień – te koła otrzymały zestawy gadżetów promocyjnych z logo ARiMR.

image
KGW w działaniu

KGW z Janowa ugościło seniorów przy wsparciu Fundacji Biedronki

oprac. Angelika Drygas

fot. gov.pl, na zdjęciu: nagrodzone i wyróżnione Koła Gospodyń Wiejskich w towarzystwie Haliny Szymańskiej - Prezes ARiMR, Anny Gembickiej - Sekretarz Stanu w MRiRW oraz Małgorzaty Gośniowskiej-Koli szefowej KOWR

Źródło: www.gov.pl

 

 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 04:39