Inicjatorem konkursu jest Rada Kobiet w rolnictwie. Celem konkursu jest docenienie, wspieranie i jednocześnie promowanie kobiet działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
„Kobiety dla Polskiej Wsi” – kategorie konkursowe
W tym obszarze jest spore pole do popisu. Wyodrębniono aż 9 kategorii, w obrębie każdej zostanie wyłoniona laureatka:
- Kobieta Rolnik;
- Kobieta Przedsiębiorca;
- Kobieta Kultury Ludowej;
- Kobieta Społecznik;
- Kobieta Samorządowiec;
- Kobieta Innowacyjna;
- Kobieta promująca zdrowy styl życia;
- Kobieta w Nauce;
- Kobieta Ambasador bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.
Jakie warunki musi spełniać kandydatka do tytułu „Kobiety dla Polskiej Wsi”?
Organizatorzy zapraszają kobiety, które spełniają jeden z następujących warunków:
- prowadzą lub pracują w gospodarstwie rolnym;
- prowadzą na wsi pozarolniczą działalność gospodarczą lub prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą skierowaną między innymi do mieszkańców wsi;
- podejmują na polskich terenach wiejskich aktywną działalność społeczną, kulturalną, oświatową lub inną na rzecz mieszkańców wsi.
„Kobiety dla Polskiej Wsi” – od kiedy zgłoszenia?
Konkurs już wystartował! Zgłoszenia można przesyłać od 23 sierpnia do 12 września 2023 roku, do godz. 11.00. Decyduje data stempla pocztowego. Warto wczytać się w regulamin i zadziałać błyskawicznie. Wręczenie nagród odbędzie się podczas konferencji organizowanej przez Radę Kobiet w rolnictwie w październiku 2023 r.
„Kobiety dla Polskiej Wsi” – kto może zgłaszać kandydatki?
Zgłoszeń dokonywać mogą: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, jednostki doradztwa rolniczego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, instytucje naukowo-badawcze, związki i organizacje rolnicze, wojewoda, marszałek województwa, starosta, prezydent miasta, burmistrz, wójt, sołtys, fundacje, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz koła gospodyń wiejskich zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich.
„Kobiety dla Polskiej Wsi” – w jaki sposób zgłaszamy kandydatkę?
Zgłoszenia można przesyłać, wypełniając formularz zgłoszeniowy, który musi być podpisany przez kandydatkę i wskazany podmiot za pośrednictwem:
- Elektronicznej Platformy Usług Administracyjnych ePUAP lub
- pocztą tradycyjną na adres: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa, z dopiskiem: „Konkurs pn. „Kobiety dla Polskiej Wsi”.
Czym jest Rada Kobiet w rolnictwie?
To organ pomocniczy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zajmujący się analizą sytuacji kobiet na obszarach wiejskich i identyfikacją ich problemów, rekomendowaniem inicjatyw, czy wspieraniem projektów i akcji społecznych związanych z szeroko pojętą sytuacją kobiet na wsiach.
Oprac. Angelika Drygas
fot. envato elements
grafika. Gov.pl
Źródło: gov.pl