StoryEditorHit w sieci!

Mieszkańcy wsi Jutrków utwardzili drogę za swoje pieniądze i nagrali zabawny filmik!

15.07.2023., 13:00h
O wsi Jutrków zrobiło się głośno po tym, jak jej mieszkańcy samodzielnie wyremontowali drogę, z której często korzystają. Nie mogli doczekać się pomocy, więc zadziałali na własną rękę. Na otwarciu nagrali filmik, który stał się niekwestionowanym hitem sieci!

Co zrobić, jeśli zły stan drogi spędza sen z powiek, a na remont nie ma pieniędzy? Na to pytanie odpowiedź znają mieszkańcy Jutrkowa. Droga, której wyremontowania nie mogli się doczekać, przechodzi przez oba województwa, a więc żadna ze stron, ani łódzka, ani wielkopolska, pewnie nie kwapiły się do modernizacji. Otwarcie utwardzonej drogi w kierunku Kierzna miało miejsce 24 czerwca. Stąd cała ta niecodzienna sprawa!

Jak wyglądała uroczystość poświęcenia drogi w Jutrkowie?

Mieszkańcy nagrali zabawny filmik, wcielając się w role dygnitarzy. Jest i „proboszcz”, i "biskup", są wdzięczni mieszkańcy i strażacy z transparentem: "Droga finansowana z funduszy mieszkańców wsi Jutrków przy pomocy ludzi dobrej woli korzystających z tej drogi".

image

Jak wyglądała uroczystość poświęcenia drogi w Jutrkowie?

FOTO: Screeny Z Filmu Opublikowanego Na Facebooku

Zabawny filmik z ceremonii otwarcia

Podczas uroczystości grany przez jednego z mieszkańców "biskup" przyjechał luksusowym mercedesem z tablicą rejestracyjną "TACA". Jak przystało, powitały go skromne mieszkanki Jutrkowa, które ucałowały jego dłoń w białej rękawiczce. Samozwańczy "biskup" rzecz jasna poświęcił utwardzoną drogę i przeciął wstęgę: – Chrzczę tę drogę. Niech wszystkim zgromadzonym tu służy – powiedział „duchowny”.

image

Jak wyglądała uroczystość poświęcenia drogi w Jutrkowie?

FOTO: Screeny Z Filmu Opublikowanego Na Facebooku

Filmik oczywiście jest satyryczny, ukazuje poczucie dystansu i humoru. Nic dziwnego, że tysiące osób obejrzało te niecodzienne ujęcia. Mieszkańcy z dnia na dzień stali się sławni! 

image
Gwiazdy na wsi

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk na wakacjach na wsi. Gdzie jest tak pięknie?

Gdzie leży wieś Jutrków?

Położona jest w województwie łódzkim (ale przy granicy z Wielkopolską), w gminie Wieruszów. Jak podaje polskawliczbach.pl według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku liczba mieszkańców we wsi Jutrków wynosi 305 z czego 47,9% mieszkańców stanowią kobiety, a 52,1% to mężczyźni.

oprac. Angelika Drygas

Źródło: onet.pl

fot. screeny z filmu opublikowanego na Facebooku

 

 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. lipiec 2024 03:30