StoryEditorChwile grozy

O mały włos od tragedii! W opolskim kobieta wpadła do bardzo głębokiej studni

30.10.2023., 12:00h
To kolejny przykład na skuteczne działania strażaków. Kolejna akcja ratunkowa i kolejne ludzkie życie ocalone. Na ten sukces pracowały aż cztery zastępy specjalistów.

W sobotę, 28 października o godzinie 15:10 opolskie służby ratunkowe otrzymały zawiadomienie o poważnym wypadku. Kobieta wpadła do studni w Szczedrzyku, dokładnie przy ulicy Ozimskiej. Trzeba było szybko zadziałać. Strażacy,którzy jako pierwsi znaleźli się na miejscu zdarzenia, rozpoczęli akcję ratowniczą. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ponieważ poszkodowana wpadła do studni o głębokości aż 7 metrów! To dlatego na miejsce wypadku zwołano także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z JRG 1 Opole. W sumie na miejscu zdarzenia pomagały także zastępy straży pożarnej z OSP Szczedrzyk, OSP Schodnia oraz medycy z ratownictwa medycznego.

Kobieta wpadła do studni – dlaczego?

Jak doszło do wypadku? Nie znamy przyczyn. Problem tego typu zdarzeń nie należy w Polsce do najrzadszych, dlatego warto odpowiednio zabezpieczać i oznaczać miejsca, w których znajdują się studnie.

image
Inwestycje wokół domu

Studnia głębinowa – czy opłaca się mieć własną studnię?

Wypadek w Szczedrzyku – jaki finał?

Na szczęście i tym razem strażacy zakończyli akcję z sukcesem. Wydobyli kobietę na powierzchnię, udzielili jej pierwszej pomocy i przekazali pod opiekę ratownikom medycznym. Poszkodowana była cały czas przytomna i nie doniosła poważnych obrażeń.

Oprac. Angelika Drygas

fot. envato elements

Źródło: ratownictwo.opole.pl

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. luty 2024 18:21