StoryEditorDarmowe projekty domów

Pojawiły się nowe projekty domów do bezpłatnego pobrania!

30.11.2023., 10:00h
Budowa domu to spore koszty. Jeśli jest okazja, aby swój budżet podreperować poprzez skorzystanie z darmowego projektu, to warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem!

Na stronie internetowej gunb.gov.pl pojawiły nowe cztery projekty domów. Można je bezpłatnie pobrać – w sumie dostępnych jest już 89 projektów. Skąd pochodzą te pomysły? To prace, które zwyciężyły w konkursie m.in. na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m2.

Darmowe projekty domów

O popularności akcji świadczy ilość pobrań – jest ich aż 77 tysięcy. Na wspomnianej wyżej stronie internetowej zainteresowani nieco mniejszym metrażem mogą skorzystać z projektów domów do 70 m2. W związku z tym, że dla wielu rodzin te parametry nie były jednak wystarczające, GUNB udostępnił kolejne cztery propozycje energooszczędnych domów o większych gabarytach.

image
Budowa domu

Jakie dokumenty są potrzebne do budowy domu w 2023 roku?

Bezpłatne projekty domów – jakie są?

To uniwersalne pomysły na rozplanowanie domowej przestrzeni. Są atrakcyjne i podobają się wielu potencjalnym właścicielom większych czterech kątów. To koncepty nowoczesne i atrakcyjne wizualnie. 

Cztery nowe projekty domów

Są to projekty dużych domów o powierzchni powyżej 120 m2:

  • Sebald – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m2,
  • Sebald (wariant II) – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m2,
  • Castor 180 – duży, tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m2,
  • Castor 180 (wariant II) – duży, tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m2.

Projekty konkursowe

Konkurs na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m2 miał wyłonić takie pomysły, które spełniłyby potrzeby mieszkaniowe 4-osobowej rodziny. Architekci mieli uwzględnić także nieskomplikowaną realizacją kolejnych etapów budowy i optymalizację kosztów przedsięwzięcia. Uniwersalne rozwiązania i prosta bryła mają umożliwić transparentne wtopienie się w otaczającą przestrzeń. Projekty te powinny być także dostosowane do przepisów i wykorzystywane na terenie całej Polski, także np. w górach.

Jak skorzystać z projektów

Aby skorzystać z darmowych projektów, należy wypełnić formularz kontaktowy i pobrać projekt ze strony internetowej gunb.gov.pl z katalogu projektów.

image
Dom na wsi

Bezpłatne projekty domów do 120 m2: gdzie je znaleźć?

oprac. Angelika Drygas

źródło: GUNB

fot. envato elements

 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 15:03