StoryEditorWYJĄTKOWA MOC ROŚLIN

Jakie kwiaty doniczkowe przyciągają pieniądze i dobrą energię?

18.12.2022., 08:30h

Chociaż wszystkie rośliny oddziałują pozytywnie na nasze samopoczucie, to istnieją takie kwiaty doniczkowe, które według wierzeń działają szczególnie. Niektóre z nich przynoszą ponoć miłość, zdrowie, a nawet przyciągają pieniądze. Jakie kwiaty najlepiej wprowadzić do swojego domu?

Jaśmin – pnącze o pięknym zapachu

image

Jaśmin – pnącze o pięknym zapachu

FOTO: Envato Elements

Jaśmin to pnącze, którego kwiaty charakteryzują się cudownym zapachem. Ta roślina kwitnie w nocy, a w regionach, z których pochodzi, istnieje tradycja układania z niej girland. Należy pamiętać, że popularny w Polsce krzew to jaśminowiec – „prawdziwy” jaśmin niestety nie przetrwa w naszym klimacie. Z tego względu może być uprawiany tylko w doniczkach. Według tradycyjnych wierzeń jest to kwiat miłości. Pomaga pielęgnować związki, zwłaszcza gdy stoi w sypialni. Ze względu na bardzo intensywny zapach nie zawsze jest jednak wskazane, aby lokować go w pomieszczeniu, w którym się odpoczywa i śpi.

Pieniążek przyciąga pieniądze

image

Pieniążek przyciąga pieniądze

FOTO: Envato Elements

Pilea inaczej nazywana jest pieniążkiem. Dawniej uważano, że okrągły kształt liści roślina ta zawdzięcza schowanym w doniczce monetom. Z tego względu do dzisiaj uważa się, że pilea przynosi powodzenie finansowe. Pieniążek nie jest bardzo wymagający w uprawie.

Więcej o uprawie pilei znajdziesz w tym artykule: Ta zapomniana roślina powraca w wielkim stylu! Jak dbać o pieniążek?

Storczyk – ponadczasowa klasyka

image

Storczyk – ponadczasowa klasyka

FOTO: Envato Elements

Również orchidee sprzyjają związkom, chroniąc zakochanych od przeszkód i niepowodzeń. Według chińskich wierzeń natomiast przyciągają wszystko, co piękne. To epifity, co oznacza, że nie rosną bezpośrednio w ziemi, a na przykład na drzewach lub między skałami. Storczyki mogą kwitnąć cały rok, a kolorowe płatki ich kwiatów od razu wprawiają w dobry humor!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat uprawy storczyków? Sprawdź: Pielęgnacja storczyków: tych zasad musisz przestrzegać, aby cieszyć się pięknymi kwiatami!

Aloes i jego uzdrawiająca moc

image

Aloes i jego uzdrawiająca moc

FOTO: Envato Elements

Ta roślina nie jest szczególnie ozdobna, ale tkwią w niej właściwości lecznicze. W starożytnym Egipcie te rośliny uważano za symbol nieśmiertelności, składano je więc do grobowców zmarłych faraonów. Aloes najlepiej trzymać w kuchni lub przy oknach. Dzięki temu ochroni mieszkańców przed nieszczęśliwymi wypadkami i chorobami.

Grubosz drzewiasty – dekoracyjny sukulent

image

Grubosz drzewiasty – dekoracyjny sukulent

FOTO: Envato Elements

Grubosz to sukulent, który ze względu na kształt swoich liści nazywany jest także drzewkiem pieniędzy lub szczęścia. Według tradycyjnych wierzeń ma on przyciągać do domu dostatek. Każdy nowy listek, który pojawi się na gałązkach tej rośliny, zwiastuje przypływ gotówki. Najlepiej grubosz będzie się czuł w południowo-wschodniej części mieszkania.

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 18:51