StoryEditorPIĘKNY TRAWNIK

Tego nie rób! Oto najczęściej popełniane błędy w czasie koszenia trawnika

24.04.2024., 08:42h
Pielęgnacja trawy to zajęcie wymagające cierpliwości i czasu, ale też wiedzy. Technika koszenia trawy ma swoje zasady, których lepiej się trzymać, aby nie zrujnować murawy. Czego nie robić, aby trawnik zachwycał?

Koszenie trawy mokrej – czy to dobry pomysł?

Mokra trawa jest znacznie cięższa niż ta sucha. W rezultacie bardziej przylega do ziemi, a źdźbła sklejają się ze sobą. Co to oznacza? Gdy skosimy mokry trawnik, efekt będzie widoczny gołym okiem tuż po wyschnięciu murawy. Trawa przycięta zostanie nierówno, pojawią się także „łyse” prześwity. Najlepiej więc zaczekać, aż murawa po prostu wyschnie – zarówno po intensywnych opadach deszczu, jak i po podlewaniu.

SPRAWDŹ: To musisz wiedzieć o koszeniu trawnika! Czy wysoka trawa naprawdę sprzyja kleszczom?

Koszenie trawy a sprzęt

Nie jest żadną tajemnicą, że ostrza kosiarki z czasem się tępią, co oznacza, że zaczynają szarpać końcówki trawy. W efekcie nasz trawnik po prostu usycha. Pamiętajmy więc, aby ostrza naszego sprzętu ostrzyć regularnie. Tę czynność możemy zlecić specjalistom w konkretnych serwisach. Będziemy mieć wówczas pewność, że ostrza zostaną odpowiednio wyważone. Dzięki temu skosimy trawnik wygodnie i skutecznie.

image
Sezon wiosenny

Piękny trawnik na wiosnę – jak go przygotować?

Zły kierunek koszenia trawy 

Okazuje się, że znaczenie ma nawet… kierunek, w którym kosimy trawę! Każde koszenie musi przebiegać prostopadle do poprzedniego. Oznacza to, że powinniśmy pamiętać, w jakim kierunku trawnik był koszony ostatnim razem. Dzięki naprzemiennemu ścinaniu trawa będzie znacznie gęstsza i zdrowsza.

image
Najczęściej popełniane błędy podczas koszenia trawnika. Czego unikać?
FOTO: Envato Elements

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 13:53