StoryEditorLetni seans

Jak zrobić plenerowe kino letnie w ogrodzie? Poznaj łatwy i przyjemny sposób

25.07.2023., 18:00h
Projekcja filmów pod chmurką musi być bardzo przyjemna. Ciepłe wieczory zachęcają do tego typu atrakcji! Kino w plenerze spodoba się również najmłodszym. Można je z powodzeniem zorganizować na własną rękę przy pomocy kilku sprytnych trików!

Miękkie siedziska, lampeczki, zdrowe przekąski i oczywiście fascynujący film, a może pokaz zdjęć z wakacji lub transmisja meczu? Teraz te wszystkie przyjemności można przeżywać pod gołym niebem. W jaki sposób zorganizować przestrzeń, aby posłużyła za kino plenerowe?

Kino w ogrodzie – ekran najważniejszy!

Po pierwsze, ekran, który jest sercem tego przedsięwzięcia. Jest kilka sposobów na jego zorganizowanie. Za ekran może posłużyć biała elewacja budynku, a nawet prześcieradło lub narzuta na łóżko. Aby zrobić ekran DIY, tak naprawdę nie potrzeba zbyt wielu elementów. Dużą płachtę w białym kolorze, np. prześcieradło najprościej jest przywiązać do drzew. Można użyć do tego sznurka.

Zrób ekran DIY – jak samodzielnie zbudować kino letnie w ogrodzie?

Bardziej profesjonalny ekran powstanie przy nieco większym nakładzie pracy. Chodzi o zbudowanie stelaża drewnianego z czterech kantówek, które osadza się na kotwach. Na tego typu konstrukcję przytwierdza się ekran projekcyjny, który ma swoje zastosowanie w hotelach, czy firmach szkoleniowych. Jeśli nie mamy takiej rzeczy lub nie jesteśmy w stanie jest wypożyczyć, można użyć  rolety okiennej jako ekranu do projektora lub naciągnąć na stelaż prześcieradło.

image

Letni seans

FOTO: Envato Elements

Kino w ogrodzie – najlepsze miejsce

Gdzie dokładnie zorganizować kino plenerowe? Jeśli za ekran posłuży biała elewacja domu, to już wiadomo, jaka przestrzeń będzie zarezerwowana dla widowni. Jeśli prześcieradło zawiśnie miedzy drzewami, należy wybrać te okazy, które będą stabilne i przed którymi znajdzie się miejsce dla oglądających.  W przypadku samodzielnie skonstruowanego stelażu pole manewru jest nieco większe – najlepiej ustawić tak ekran, aby widzowie mieli do niego wygodny dostęp.

Rzutnik – skąd go wziąć?

Najważniejszym elementem plenerowego kina jest rzecz jasna rzutnik. Można kupić tego typu sprzęt, ale warto też zorientować się, czy ktoś z najbliższego otoczenia nie dysponuje rzutnikiem. Oczywiście na rynku funkcjonują firmy wypożyczające takie urządzenia. Należy pamiętać także o głośnikach, te laptopowe mogą nie wystarczyć!

image

Letni seans

FOTO: Envato Elements

Dekoracje do kina w ogrodzie

Wszystko zależy od rozmachu przedsięwzięcia. Jeśli seans jest zaplanowany dla kilku osób, zaaranżowanie przestrzeni będzie skromniejsze. Jeśli na film przybędzie większa grupa osób, należy pochylić się nad większą ilością akcesoriów.

Potrzebne rzeczy:

  • wygodne kanapy,
  • leżaki,
  • fotele ogrodowe,
  • miękkie pufy,
  • poduchy i siedziska,
  • niskie stoliki na przekąski,
  • hamak,
  • kocyki, poduszki, najlepiej w stylu boho – wszystko po to, aby wykreować klimatyczną aurę,
  • spray na komary lub lampy odstraszające owady!

Kino w ogrodzie – oświetlenie

Podczas projekcji wieczorową lub nocną porą, kiedy widoczność jest najlepsza, przydadzą się lampki. Najlepiej te ledowe lub solarne. Można je rozwiesić między drzewami i krzewami, otoczyć nimi taras, a nawet włożyć do szklanych słoików, aby udawały lampę! W ten sposób w ogrodzie zrobi się naprawdę magicznie! Oczywiście można też wykorzystać lampiony!

image
Trendy tarasowe

Oświetlenie tarasu – jakie lampy wybrać?

Domowe kino w ogrodzie to nietuzinkowy sposób na spędzanie wolnego czasu. To może być ciekawy element zakończenia imprezy urodzinowej lub świetny powód, aby zebrać grupę znajomych i razem rokoszować się ciepłą letnią nocą. To także niebanalna alternatywa dla telewizora czy laptopa.  

Angelika Drygas

Fot. envato elements

 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. lipiec 2024 07:10