StoryEditorPYSZNE POMIDORY

Ten nawóz sprawi, że owoce pomidorów będą smaczne i obfite. Jak go przygotować?

27.06.2023., 08:00h
Pomidory niezmiennie cieszą się w Polsce ogromną popularnością i chętnie sadzimy je w naszych przydomowych warzywnikach. Połowa czerwca to bardzo ważny czas, jeżeli chodzi o pielęgnację tych roślin uprawnych. Przygotowany samodzielnie nawóz jest praktycznie niezbędny, gdyż nie tylko wzmocni sadzonki, ale też wspomoże owocowanie rośliny.

Czy nawożenie pomidorów jest konieczne?

Samodzielna uprawa warzyw i owoców może mieć miejsce nie tylko w ogrodzie, bowiem często wybiera się także balkony lub tarasy. Ważne jednak, aby była ona jak najbardziej ekologiczna. I chociaż wszelkie już gotowe i kupowane w sklepach ogrodniczych nawozy mineralne są całkowicie bezpieczne i bardzo wartościowe dla roślin, to wielu ogrodników decyduje się jednak na bardziej naturalne metody. Zwłaszcza te, które są już wypróbowane i stosowane przez kilka pokoleń w pielęgnacji zieleni. Najczęściej domowe środki są łatwe w przygotowaniu. Wzmocnią one nasze uprawy, chroniąc je przed szkodnikami czy uniemożliwiając porażenie chorobami.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pielęgnacji pomidorów?

KONIECZNIE SPRAWDŹ: Jak pielęgnować pomidory rosnące w ogrodzie?

Ten domowy nawóz do pomidorów to prawdziwy hit!

image

Ten nawóz sprawi, że owoce pomidorów będą smaczne i obfite. Jak go przygotować?

FOTO: Envato Elements

Skutecznych domowych nawozów do pomidorów jest sporo. Jedni są zwolennikami gnojówki z pokrzywy, inni stosują oprysk z drożdży. Przydatna okazuje się także skórka od banana. Nie wszyscy jednak wiedzą, że we wzmocnieniu upraw pomoże także najzwyklejszy węgiel drzewny – na przykład ten, który kupujemy do rozpalenia grilla. Ten produkt zawiera duże ilości potasu i fosforu – dwóch pierwiastków najbardziej istotnych dla rozwoju roślin. Aby zasilić pomidory, wystarczy rozdrobnić kawałek węgla drzewnego. Jedną łyżeczkę powstałego pyłu zalewamy litrem ciepłej, lecz nie gorącej wody. Całość mieszamy i odstawiamy na 2-3 godziny. Mieszaniną tą podlewamy nasze uprawy minimum raz w miesiącu. Pamiętajmy, że tego typu środek możemy zastosować także w pielęgnacji ogórków.

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. lipiec 2024 16:25