StoryEditor"Rolnik szuka żony" edycja 10.

Będzie 10. edycja "Rolnik szuka żony". Kiedy odcinek "zerowy"?

14.03.2023., 19:55h
Fani programu "Rolnik szuka żony" mogą odetchnąć z ulgą. Telewizja Polska podpisała umowę z producentem formatu na realizację 10. sezonu. Tradycyjnie odcinek zerowy zostanie wyemitowany w Wielkanoc.

10 edycja "Rolnik szuka żony" - rekrutacja

Rekrutacja do 10 edycji programu "Rolnik szuka żony" zakończyła się 28 lutego. Do tego czasu zainteresowani udziałem rolnicy, mogli wysyłać swoje zgłoszenia na podane przez produkcję adresy: majlowy i pocztowy.

"Rolnik szuka żony" - o czym jest program?

"Rolnik szuka żony" to program obecny na antenie TVP 1 od roku 2014, w którym biorą udział samotni rolnicy w różnym wieku. Głównym celem produkcji jest umożliwienie uczestnikom znalezienia miłości. Po tym, jak zainteresowane wzięciem udziału w programie osoby nadeślą zgłoszenia, reżyser wybiera spośród nich około 10 rolników, których sylwetki są prezentowane w tzw. odcinku zerowym, opowiadającym o historiach potencjalnych uczestników. Od pierwszej edycji jest on emitowany w Wielkanoc. Następnie kandydaci i kandydatki, którzy po obejrzeniu programu stwierdzą, że ktoś ich zainteresował, mogą wysyłać zgłoszenia na adres TVP. Kolejnym krokiem jest wybranie przez produkcję 5 rolników, do których wysłano najwięcej listów. To właśnie oni dostają szansę na znalezienie miłości w show. Odcinki od 1 do 13 są emitowane jesienią tak, by produkcja zdążyła nagrać odcinek świąteczny do Bożego Narodzenia, kiedy jest jego premiera. Prowadzącą jest Marta Manowska.

Dlaczego miało nie być 10 edycji "Rolnik szuka żony"?

Dotychczas w każdym z finałowych odcinków Marta Manowska informowała widzów o możliwości zgłaszania się do kolejnej edycji "Rolnik szuka żony". Niestety, inaczej było w ostatnim odcinku 9 edycji, kiedy ogłoszenie się nie pojawiło, co wzbudziło niepokój wśród fanów show. Szybko jednak okazało się, że za sprawą całego zamieszania stoi Telewizja Polska, która nie chciała podpisać umowy z producentem "Rolnik szuka żony" FremantleMedia Polska na kolejną edycję. Jak donosi portal wirtualnemedia.pl na szczęście dla samotnych rolników i fanów formatu, 10 edycja zostanie nakręcona.

Jak rolnicy dowiedzieli się o 10 edycji "Rolnik szuka żony"?

Osoby niezainteresowane programem "Rolnik szuka żony" może dziwić fakt, że pomimo braku nagłośnienia naborów do 10 edycji w telewizji produkcja otrzymała wystarczającą liczbę zgłoszeń, by móc nakręcić kolejną odsłonę show. Jak się okazało, o to, by informacja o naborze dotarła do jak największej liczby osób, zadbali nie tylko producenci programu, ale również byli uczestnicy i uczestniczki, kandydaci i kandydatki, a także Krajowe Izby Rolne, które udostępniały na swoich stronach internetowych wiadomość o naborze. Jak widać, siła Internetu jest nieoceniona.

Kiedy emisja zerowego odcinka "Rolnik szuka żony"?

Producenci programu "Rolnik szuka żony" zadbali o to, by tradycja została podtrzymana. "Odcinek zerowy" niezmiennie zostanie wyemitowany w Niedzielę Wielkanocną, jedyne, co ulegnie zmianie to godzina emisji, ponieważ dotychczas była to pora dość późna, ok. 21-22, a tym razem nowych rolników i rolniczki widzowie poznają o godz. 15.55. Cały sezon będzie można zobaczyć w ramówce jesiennej w niedzielę.

oprac. Justyna Czupryniak

źródło: wirtualnemedia.pl

fot. facebook/rolnikszukazony

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. wrzesień 2023 09:11