StoryEditorHIT powraca!

“1670”: ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu! Gdzie?

Pod koniec ubiegłego roku serca polskich widzów podbił serial “1670”. Ku radości fanów, powstanie kolejny sezon - zdjęcia są już w toku! Gdzie pracuje ekipa “1670”?

Spis treści:

O czym jest serial “1670”? 

“1670” to zeszłoroczny hit produkcji Netflixa. Serial komediowy opowiada losy Jana Pawła Adamczewskiego (w tej roli Bartłomiej Topa), szlachcica z Adamczychy, oraz jego rodziny i znajomych. W humorystyczny sposób ukazuje współczesne tematy w sarmackim przebraniu, naśmiewając się z ponadczasowych wad i problemów Polaków. Serca widzów zdobył dzięki zabawnym żartom oraz fantastycznym postaciom: pokochali nie tylko Jana Pawła, ale też jego żonę Zofię oraz syna Jakuba. Serial zyskał sporo fanów, których bardzo ucieszyła wiadomość, że powstanie drugi sezon. Zdjęcia są już w toku. 

Gdzie kręcono serial “1670”? 

Jan Paweł Adamczewski wraz z rodziną mieszka we wsi Adamczycha. To miejsce istnieje naprawdę! Powstała tam część zdjęć do serialu. Twórcy nie zrealizowali tam jednak całości, gdyż Adamczycha jest współczesną wsią, a akcja “1670” toczy się w XVII wieku. Z tego powodu serial kręcono także w skansenie w Kolbuszowej (woj. podkarpackie), w Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz w Warszawie. 

Pisaliśmy o tym w artykule: Serial “1670” podbija serca widzów! Czy wieś Adamczycha istnieje naprawdę? 

“1670”: trwają zdjęcia do drugiego sezonu. Gdzie? 

W połowie czerwca rozpoczęły się plenerowe zdjęcia do drugiego sezonu “1670”, na który niecierpliwie czekają fani. Podobnie jak przy realizacji pierwszej serii, ekipa filmowa pracuje na terenie skansenu w Kolbuszowej. Właśnie to miejsce gra bowiem Adamczychę. Jak poinformowało na swoim Facebooku Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, w związku ze zdjęciami turyści nie będą mogli zwiedzić części sektora Rzeszowiaków. Utrudnienia potrwają mniej więcej do połowy września. 

Czy warto odwiedzić skansen w Kolbuszowej? 

Mimo trwających prac nad serialem, turyści wciąż mogą odwiedzać muzeum w Kolbuszowej. Zwiedzanie wnętrz budynków, w tym również w sektorze wsi rzeszowskiej, nadal jest dostępne pod warunkiem wcześniejszego umówienia się i wynajęcia przewodnika. W skansenie stworzono specjalne ścieżki, dzięki którym turyści i ekipa filmowa nie będą sobie nawzajem przeszkadzać. Muzeum zaprasza zwłaszcza do zwiedzania części poświęconej wsi lasowiackiej, gdzie podziwiać można między innymi nową zagrodę józefińską z Bożej Woli. 

Przeczytaj także: “Nic na siłę” - romantyczny HIT z podlaską wsią w tle! Warto obejrzeć?

 

Zuzanna Ćwiklińska

fot. zrzut ekranu/Netflix/Facebook

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. lipiec 2024 16:01