Wciągające seriale potrafią przyciągnąć „tłumy” przed ekrany. Nic dziwnego, oferują namiastkę innego świata i co najważniejsze, pomagają nam w odreagowaniu i odcięciu się od codziennych problemów. Ciekawych tytułów jest bardzo wiele, my proponujemy swoją piątkę.
Anatomia skandalu
„Wygodne życie żony wpływowego polityka zbacza z torów, kiedy na jaw wychodzi skandaliczna tajemnica i jej mąż zostaje oskarżony o szokujące przestępstwo" – czytamy na stronie producenta..
No tak, to tylko lekkie muśnięcie po fabule tego ciekawego serialu. Zachwyca w nim przede wszystkim Sienna Miller, droga emocjonalna, dzięki której staje się silną kobietą. Ale także jej stroje, sposób poruszania się, wnętrza domu. Gra pozorów, brudne zakamarki polityki, hipokryzja bogatych-sławnych to kolejne wątki serialu. Do tego dochodzą głosy przeszłości i skrywane mroczne sekrety młodości. Nic dziwnego, że kulisy życia brytyjskich elit przynoszą taką dawkę emocji. Plus za sceny na sali sądowej, dzięki którym ten dramat psychologiczny możemy nazwać także sądowym.
Sceny z życia małżeńskiego
To adaptacja filmu Ingmara Bergmana o rozpadającym się małżeństwie. Serial ma bardzo kameralny, wręcz intymny charakter. Jest historią miłości, nienawiści, pożądania, historią rozpadu małżeństwa i rozwodu współczesnej amerykańskiej pary. Mira (Jessica Chastain) jest nowoczesną kobietą, która stawia na rozwój w firmie technologicznej. Jonathan (Oscar Isaac) to wrażliwy profesor filozofii, który pragnie ratować ich rozpadający się związek. Serial pokazuje ich różne i zarazem złożone osobowości. Bohaterowie mają świadomość, że ich problemy to wypadkowa wielu lat i wielu czynników. Analizują, rozmawiają, kłócą się – sporo tam emocji i gry uczuć.
Wielka woda
Sześcioodcinkowy serial "Wielka woda" o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Opowiada o trójce głównych bohaterów – Jaśminie Tremer (świetna Agnieszka Żulewska), hydrolożce, która pojawia się we Wrocławiu, aby swoją wiedzą i doświadczeniem wesprzeć władze przy powodzi, aspirującym polityku Jakubie Marczaku (wspaniały Tomasz Schuchard) i obrońcy wałów, Andrzeju Rębaczu (znakomity Ireneusz Czop). Każdy z nich zmaga się z jednej strony własnymi problemami, z drugiej zaś ze sobą. – Powódź nie jest głównym tematem, tylko zapalnikiem, tłem i powodem do rozegrania się historii między bohaterami. Katastrofa jest pretekstem, by opowiedzieć o katastrofie rodzinnej – tłumaczył Jan Holoubek w „Historiach wielkiej wody”.
Kruk – razy trzy
Serial ma trzy sezony. Najnowszy zostanie wyemitowany 9 grudnia. Do tego czasu można nadrobić dwie pozostałe serie. Atutem tego obrazu jest umiejscowienie akcji na Podlasiu, gdzie w pierwszej części („Kruk. Szepty słychać po zmroku”) zostaje porwany chłopiec. Sprawą zajmuje się inspektor Adam Kruk (Michał Żurawski), który podczas śledztwa sam przechodzi traumatyczne procesy z przeszłości.
„Kruk. Czarny Woron nie śpi” to zupełnie inne klimaty, wojna mafii, biznes tytoniowy, naloty na dziuplę gangu. Adam Kruk musi zmierzyć się z kolejnymi demonami, gdy poznaje piękną policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Ostatnio dystrybutor podzielił się zwiastunem 3. sezonu „Kruk. Jak tu ciemno". Główny bohater powraca, aby zemścić się, aby doprowadzić pewne sprawy do końca. To postać zbudowana ze sprzeczności. Dobry, ale agresywny, pełen pozytywnych intencji i niemoralny. Premiera za miesiąc!
The Crown
Od 9 listopada dostępny jest 5. sezon jednego z największych hitów "The Crown". Tym razem będziemy świadkami rozpadającego się małżeństwa Diany z Karolem i jej konfliktu z Elżbietą. Fani serialu czekali na ten moment dwa lata. Przypominamy, przedstawia on historię królowej Elżbiety II tuż po objęciu przez nią tronu. To opowieść o członkach rodziny królewskiej i politykach, o skandalach, intrygach, ich kryzysach. Ten inspirowany prawdziwymi zdarzeniami serial ma rzesze fanów i jest komentowany na całym świecie.
Angelika Drygas
Fot. Materiały filmowe dystrybutora