StoryEditorZnaki zodiaku

Czy przed nami zmiana horoskopu? Pojawił się 13. znak zodiaku! Jaki?

02.05.2024., 11:00h
12 znaków zodiaków – wszyscy znamy taki stan rzeczy. W świecie, w którym zjawiska astrologiczne i astronomiczne dla tak wielu osób porządkują procesy zachodzące każdego dnia, nie tylko w sferze psychicznej, pojawienie się 13. znaku może wywołać wielkie zamieszanie!

Znaki zodiaku rozpalają wyobraźnię od zamierzchłych czasów. Są odpowiedzią na zagadkowe pytania, pozwalają oswoić rzeczywistość i sprawić, że będzie bardziej znośna. Pomagają zaspokoić potrzebę dowiedzenia się tego, co nastąpi w przyszłości. Jednocześnie wiara w znaki zodiaków to dla wielu osób powód do śmiechu – to po prostu bzdury.

Kto wymyślił znaki zodiaku?

Zadziało się to w starożytnej Mezopotamii – nazwy gwiazdozbiorów to dzieło Sumerów – prawdopodobnie. Teorii bowiem jest więcej. Podział na 12 części wymyślili natomiast astronomowie babilońscy. Te gwiazdozbiory zlokalizowane są w ekliptyce, kole wyznaczonym ruchem Ziemi wokół Słońca.

Znaki zodiaku – co nam mówią?

Znaki zodiaku służą do rozpoznawania typów osobowości. Wiele osób wierzy, że pozwalają rozszyfrować charakter danej osoby, ponieważ data urodzenia ma wpływ na to, jacy jesteśmy i co nam się przydarza. Na tej podstawie tworzone są także horoskopy.

image
HOROSKOP TYGODNIOWY

Bliźnięta: nadejdą ważne dla spraw sercowych wieści! Horoskop od 29 kwietnia do 5 maja

Wężownik – nowy znak zodiaku

Pojawienie się 13. znaku zodiaku może zrewolucjonizować dotychczas obowiązujące wierzenia! Pojawił się bowiem kolejny znak w zodiaku pomiędzy Skorpionem a Strzelcem – Wężownik. Wszystko dlatego, że Słońce nie porusza się już tylko po dwunastu znakach zodiaku. 

Przeczytaj także: Horoskop na rok.

Wężownik – jaki jest?

Kolejne znaki zodiaku odpowiadają różnym typom osobowości. Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik oraz Ryby – reprezentują odmienne charaktery. Odkrycie nowej konstelacji  zwanej Wężownikiem (między 29 listopada a 18 grudnia) może namieszać w świecie astrologii. W sumie nie powinno nas to dziwić, niebo na które patrzymy teraz ulegało diametralnym zmianom na przestrzeni upływu setek lat. Wężownik jest połączeniem Skorpiona i Strzelca

Wężownik jest:

  • dociekliwy i żądny wiedzy,
  • jest typem indywidualisty, samotnika,
  • wrażliwy,
  • lubi nowe wyzwania,
  • chce osiągnąć sukces,
  • uzdolniony artystycznie,
  • magnetyczny i inspirujący.

Oprac. Angelika Drygas

Fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 13:29