StoryEditorGwiazdy na wsi

Leszek Lichota – filmowy „Znachor” ma biznes na wsi

13.10.2023., 18:00h
O Leszku Lichocie zrobiło się znów głośno. Aktor wcielił się w rolę profesora Wilczura w głośnej ekranizacji „Znachora”. Okazuje się, że jest fanem wsi – na jednej z nich założył nietuzinkowy biznes. Jaki?

Filmowa wersja "Znachora" powstała na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza z 1937 roku. Kanwą wydarzeń są prawdziwe losy znachora Różyckiego ze wsi Radotki (pierwowzoru Radoliszek), który leczył lokalną społeczność. Ponadto pisarza zainspirował Ferdynand Dolani aresztowany za znachorstwo. Był lekarzem, ale zataił ten fakt, aby pobierać większe sumy za znachorstwo. Akcja powieści toczy się w północno-wschodniej Polsce, na Wileńszczyźnie i terenach białoruskich. Pierwsza ekranizacja pochodzi z 1937 roku (w reżyserii Michała Waszyńskiego), druga – z 1982 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana.

Leszek Lichota i biznes na wsi

Leszek Lichota wraz z Iloną Wrońską stworzyli sielskie miejsce – glamping, czyli połączenie spania pod namiotem i potrzebą wyższego komfortu. Aktorska para wybrała miejsce nieprzypadkowo – wieś dobrze znaną Leszkowi Lichocie z filmu „Boże Ciało”, w którym aktor grał wójta. Ilona Wrońska i Leszek Lichota zdobyli sympatię widzów, wcielając się w postać Kingi Brzozowskiej i Grzegorza Zięby w serialu "Na Wspólnej”. Leszek lichota jest znany także z ról: Wiktora Rebrowa w serialu „Wataha”, Marka Dębskiego w „Prawie Agaty”, Stanisława Dygata w produkcji „Bo we mnie jest seks”. Obecnie para łączy aktorstwo z biznesem glampingowym.

Forrest Glamp Leszka Lichoty

Z zamiłowania do natury i sielskich krajobrazów powstał Forrest Glamp we wsi Jaśliska,, na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczad. To sześć namiotów i domek. Wszystkie przestrzenie są pięknie i nowocześnie wyposażone. Jest tam sporo miejsca, ciepła woda, toaleta i wygodna kuchnia. Do dyspozycji gości piłkarzyki, tenis stołowy, planszówki, boule, sauna, balia, hamaki, wygodne pufy. Ponadto namioty oferują niesamowity widok na rzekę i las.

image
Gwiazdy na wsi

Kamila Urzędowska – filmowa Jagna z „Chłopów” jest dumna ze swojego wiejskiego pochodzenia

Angelika Drygas

Foto: leszeklichota_official/Instagram 

 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 15:01