Wyczyść swoje maszyny samodzielnie
Mycie samodzielnie, a nie na automatycznych lub bezdotykowych myjniach jest bezpieczniejsze i dokładniejsze. Sami możemy dopasować siłę z jaką myjemy karoserię oraz produkty do pucowania. Dodatkowo, pojazd umyty automatycznie może nie mieć dokładnie wyczyszczonych kół i lusterek. Trzeba zwrócić uwagę na to, że stare szczotki mogą porysować lakier, a naprawa tego mankamentu będzie nas dużo kosztować.
Samodzielne mycie pojazdów pozwoli zachować regularność, bo jest tańsze. Trzeba pamiętać, że częste mycie samochodu pomoże nam utrzymać dobry stan lakieru, a w dłuższym czasie może spowolnić powstawanie korozji. Dzięki temu nasz pojazd posłuży dłużej i będzie wyglądał jak nowy.
Jak wyczyścić kampera?
Wbrew pozorom, czyszczenie przyczepy kempingowej nie różni się bardzo od mycia samochodu. W tym celu warto użyć dedykowanego szamponu i zdecydować się na podwójne mycie. Ważne jest to, żeby pomiędzy zabiegami wymienić wodę w wiadrze, dzięki czemu znajdujące się w niej zanieczyszczenia nie porysują przyczepy. Podczas wyprawy kamperem też powinniśmy mieć przy sobie środek, który pozwoli na szybkie umycie go w trasie. Pamiętajmy, że dbanie o pojazd to nie tylko mycie go z zewnątrz, ale i wewnątrz. Część mieszkalną kampera możemy potraktować jak własny dom i utrzymywać w nim porządek tak samo regularnie.
Wybierz odpowiednie środki do mycia auta
Specjalne szampony do mycia aut są najlepszym wyborem, ponieważ chronią lakier przed odbarwieniem bądź zmatowieniem. Ponadto warto zaopatrzyć się w gąbki i ściereczki z mikrofibry do osuszenia karoserii. Tutaj również warto często wymieniać wodę, ponieważ zabrudzenia, które dostaną się do wiadra podczas moczenia gąbki mogą porysować lakier. Zapobiegnie to powstawaniu nieestetycznych zabiegów. Pamiętajmy również, że auto można myć tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Inaczej możemy dostać mandat o wysokości nawet 500 złotych. Przepisy mają zapobiegać wsiąkaniu wody z detergentami w ziemię i zanieczyszczaniu jej.
Czyszczenie bramy garażowej
Zanim przystąpimy do mycia bramy garażowej, warto opłukać ją najpierw delikatnym strumieniem wody, który pozwoli na pozbycie się groźnego dla lakieru piasku. Najlepiej użyć w tym celu ściereczki i delikatnego detergentu. Nie należy szorować drzwi ani używać do czyszczenia zbyt dużej siły, ponieważ możemy je uszkodzić. Gdy całe będą pokryte pianą z detergentem, wystarczy spłukać je czystą wodą. Pamiętajmy, że drzwi automatycznych nie należy polewać wodą od wewnątrz, ponieważ grozi to zalaniem mechanizmu.
Czy myjki ciśnieniowe są dobrym wyjściem?
Myjki ciśnieniowe mają wiele zastosowań i zdecydowanie ułatwiają pracę. Nie ma także ryzyka, że automatyczny mechanizm uszkodzi karoserię bądź bramę garażową, a zachowują dokładność ręcznego mycia. W ofertach firm produkujących myjki ciśnieniowe pojawiają się akcesoria 3w1, które pozwalają uniknąć kupowania wielu nakładek i wymieniania ich podczas mycia. Posiadają również zabezpieczenia, dzięki którym nawet osoby niedoświadczone poradzą sobie z umyciem wszystkich powierzchni, np. sprytne akcesorium do mycia 3w1 Kärcher – szczotka, płaski strumień wysokiego ciśnienia i dysza pianowa w jednym, dzięki czemu urządzenie może być wykorzystywane do różnych zadań i powierzchni.
Oprac. Sandra Matus
Fot. envato elements
Źródła. Materiały prasowe, autonablask.pl