StoryEditorKoszt Thermomixa

Planujesz zakup Thermomixa? Uważaj, bo od stycznia cena wzrośnie! O ile?

Thermomix to marzenie wielu pań domu, a zarazem jedno z najdroższych urządzeń do kuchni. Osoby, które sprawiły sobie ten sprzęt pod choinkę, mogą odetchnąć - zaoszczędziły bowiem kilkaset złotych w porównaniu z tymi, którzy kupią Thermomix po nowym roku. Jaka będzie różnica w cenie?

Ile kosztuje Thermomix? 

Thermomix to nie tylko urządzenie kuchenne. Wielu jego posiadaczy uważa, że tworzą elitarny klub, do którego można wstąpić tylko dzięki zakupowi tej maszyny. By dołączyć do tego grona, trzeba dysponować konkretną kwotą pieniędzy, bowiem Thermomix nie należy do najtańszych. W grudniu 2023 kosztował on 5995 zł. 

Jak się zmieniała cena Thermomixa w 2023? 

Cena Thermomixa w 2023 roku została podniesiona przez producenta. Na początku roku za urządzenie trzeba było zapłacić 5745 zł. Jednak w lutym producent ogłosił, że komponenty do produkcji Thermomixa zdrożały i są trudniej dostępne. W związku z tym cenę podniesiono o 250 zł, do 5995 zł. Za tę kwotę można było nabyć luksusowego robota do końca 2023 roku. 

Cena Thermomixa – za co płacimy? 

Ceny Thermomixa co jakiś czas się zmieniają. Kupując tę maszynę, płacimy bowiem nie tylko za wygodne urządzenie kuchenne i prestiżową przynależność do grona posiadaczy Thermomixa, ale też wybrane akcesoria, dostęp do platform z przepisami oraz książkę kucharską. Koszty robota zmieniają się także, gdy na rynek trafia nowy model. 

Czy w 2024 będą nowe dodatki do Thermomixa? 

Niestety, wszystko wskazuje na to, że podwyżka ceny Thermomixa w 2024 roku nie jest związana z wprowadzeniem żadnego nowego dodatku ani z rozszerzeniem podstawowej oferty na to urządzenie. Producent nie wyjaśnił, co dokładnie stoi za wyższym kosztem popularnego robota. 

Jaka będzie cena Thermomixa w 2024 roku? 

Osoby, które wśród planów na 2024 rok umieściły zakup Thermomixa, muszą pogodzić się z tym, że cena tego robota będzie wyższa niż ta, która obowiązuje do końca grudnia 2023. Zamiast dotychczasowych 5995 zł, nowym posiadaczom tego urządzenia przyjdzie za nie zapłacić 6455 zł. Podwyżka wyniesie zatem 460 zł - to całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że w pakiecie nie pojawią się nowe dodatki. Będzie to największa podwyżka ceny tego robota od dwóch lat.

 

Zuzanna Ćwiklińska

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 00:43