StoryEditorNabiał dla zdrowia

„Polskie produkty mleczne każdego dnia”: dlaczego warto stawiać na nabiał?

Pod koniec czerwca wystartowała kampania „Polskie produkty mleczne każdego dnia”. Jej celem jest promowanie krajowego nabiału oraz sposobów na jego wykorzystanie w kuchni. Materiały pojawią się w telewizji oraz w internecie. Co zaproponują organizatorzy?

Polska promuje krajowy nabiał 

Ogólnopolska akcja „Polskie produkty mleczne każdego dnia” została zorganizowana przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Fundusze na jej realizację pochodzą z Funduszu Promocji Mleka. Zadaniem kampanii jest uświadomienie Polakom, jakie korzyści daje włączenie nabiału do diety. Organizatorzy stawiają na edukację, chcąc podnieść świadomość społeczną na temat wartości odżywczej produktów mlecznych, jak również procesów związanych z produkcją i przetwórstwem mleka. Akcja ma wpłynąć na pozytywny wizerunek sektora mleczarskiego w Polsce. 

- W Polsce mamy wiele do zaoferowania - od wyśmienitych produktów mlecznych, po kreatywne sposoby ich wykorzystania w każdej kuchni każdego dnia. Dlatego zorganizowaliśmy kampanię pod hasłem “Polskie produkty mleczne każdego dnia”, żeby jeszcze bardziej zachęcić Polaków do mlecznych smaków - powiedział Waldemar Broś, prezes zarządu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. 

Co będzie można zobaczyć podczas kampanii? 

Kampania będzie realizowana w telewizji oraz w internecie. Zaproszono do niej między innymi kucharza Kubę Steuermarka, który poprowadzi serię programów kulinarnych „Nasze najpyszniejsze”. Opowie w nich o tradycyjnych przepisach na potrawy z nabiałem. Dania z produktami mlecznymi widzowie zobaczą także w kąciku kulinarnym “Pytania na śniadanie” w TVP 2 - będą to jednak nie tylko śniadania, ale posiłki na każdą porę dnia. 

W internecie akcję promocyjną można śledzić na Facebooku i Instagramie, gdzie powstały specjalne profile. Do końca grudnia będą tam publikowane posty z kulinarnymi inspiracjami, ciekawostkami i poradami dotyczącymi mleka i jego przetworów. Kolejne materiały dostępne będą na profilach ambasadorów kampanii: Kuby Steuremarka oraz influencerki Magdy Rudak. 

Jesienią w sieci zadebiutuje "Mleczny podcast”, w którym także przedstawiane będą produkty mleczne i ich korzystny wpływ na zdrowie, omówiony przez dietetyka. 

image
FOTO: Polskie Produkty Mleczne Każdego Dnia/facebook

Nabiał nie taki straszny jak go malują 

W sieci krąży wiele mitów na temat nabiału. Na niekorzyść produktów mlecznych działa także coraz większa popularność diety wegańskiej czy bez laktozy, w której nie ma dla nich miejsca. Jednak wiele z tych przekazów nie jest prawdą. Na przykład obecność nabiału w codziennym jadłospisie wcale nie musi sprawić, że przytyjemy. Kluczem jest wybór takich produktów mlecznych, które wpłyną korzystnie na sylwetkę - najlepiej, by były nieprzetworzone i miały małą zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych. Nabiał może również wspierać pracę jelit czy służyć jako przekąska na mały głód. 

Więcej na temat zdrowego wykorzystania nabiału w diecie przeczytasz tutaj: Zdrowa dieta: jakie produkty mleczne pomagają chudnąć? 

Obecnie rynek oferuje szeroki wybór produktów bez laktozy. Popularne stały się roślinne zamienniki mleka czy serów. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze całkowita eliminacja produktów mlecznych z diety jest wskazana. Co ciekawe, nawet osoby z nietolerancją laktozy mogą spożywać niektóre z nich i nie odczuwać po tym dyskomfortu. 

Przeczytaj więcej: Dieta bez laktozy – moda czy konieczność? 

 

oprac. na podstawie PAP Media Room

Zuzanna Ćwiklińska

fot. envato elements, Polskie produkty mleczne każdego dnia/Facebook

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. luty 2024 16:51