StoryEditorDom

Sposoby na wyczyszczenie patelni teflonowej

Patelnie teflonowe to narzędzia kuchenne wrażliwe na zabrudzenia, a ponadto trudne w utrzymaniu czystości. Sprawdź, jak myć patelnię teflonową, żeby nie uszkodzić powłoki?

Czy patelnie teflonową można myć w zmywarce?

Jak się okazuje, mycie patelni teflonowej w zmywarce może ją uszkadzać i w konsekwencji prowadzić do przywierania przygotowywanego na niej jedzenia. Stanowczo odradzamy.

Domowe triki na wyczyszczenie patelni z powłoką teflonową

Dobrym i sprawdzonym sposobem na wyczyszczenie powłoki teflonowej jest woda z domieszką delikatnego detergentu. Warto jednak pamiętać, że sprawdzi się tylko w przypadku, gdy patelnia jest czyszczona regularnie po każdym użyciu. Przypaloną patelnię warto przed myciem namoczyć przez ok. 10-15 minut z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Potem wystarczy umyć naczynie, opłukać pod bieżącą wodą i osuszyć.

W czyszczeniu patelni z powłoką teflonową sprawdza się również sól kuchenna, która doskonale usuwa przypalenia. Nieduża ilość soli z dodatkiem wody tworzy delikatną pastę do czyszczenia. Wystarczy pokryć powstałą substancją teflonową powłokę i odczekać od 3 do 4 godz., by następnie zmyć ją przy użyciu delikatnego detergentu miękką gąbką. W przypadku przypaleń warto również wypełnić naczynie osoloną wodą, pozostawić patelnię na noc, a rano opłukać. Efekt gwarantowany.

W czyszczeniu patelni pomocy może się również okazać sok z cytryny. Wymieszany z wodą sok należy podgrzać na patelni do momentu aż woda zacznie wrzeć, wówczas wyłączamy palnik i czekamy aż naczynie wystygnie. Potem wystarczy umyć naczynie wodą z dodatkiem detergentu.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Dziennik Łódzki

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. czerwiec 2024 14:41