StoryEditorSylwetka polityka

Michał Kołodziejczak – kim jest lider AGROunii?

18.08.2023., 15:00h
Michał Kołodziejczak przez media okrzyknięty ”nowym Lepperem” nie próżnuje. Właśnie w świat poszła informacja, że będzie kandydował do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej. To niespodziewany ruch prezesa AGROounii. Co wiemy o tym polityku?

Michał Kołodziejczak– młody rolnik i polski polityk

Michał Kołodziejczak swoją przygodę z polityką rozpoczął w 2014 roku. Zdobył wtedy mandat radnego gminy Błaszki w województwie łódzkim, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda, z partii został wydalony rok później, ale radnym był do końca kadencji. Michał Kołodziejczak jest twórcą Unii Warzywno-Ziemniaczanej, partii politycznej Prawda i oczywiście AGROunii.

Michał Kołodziejczak – skandalista

W lipcu tego roku AGROunia z Michałem Kołodziejczakiem na czele stanęła w szranki z Januszem Kowalskim – podczas spotkania doszło do ostrej awantury, o czym pisaliśmy całkiem niedawno. Wszystko dlatego, że Kołodziejczak boleje nad bezradnością obecnego rządu: – Ta banda dziadów, która dzisiaj podejmuje decyzje, nie jest w stanie nic zrobić. Nic. Jeżeli uruchomili skup poniżej kosztów produkcji, to pokazują firmom, że mogą okradać. Minister mówił przez trzy tygodnie, że jest problem na rynku, bo mamy do czynienia ze zmową cenową firm. Okazuje się, że zmowy nie było. Mamy zmowę, ale bierności polityków, którzy nie są wrażliwi na krzywdę ludzi i ich biedę – stwierdził Kołodziejczak.

Michał Kołodziejczak – jakie metody stosuje?

Polityk znany jest z niekonwencjonalnych metod – np. na jednym z wystąpień pojawił się na scenie ze świńskim łbem w dłoni, aby pokazać, na czym polega "odcinanie łba polskiemu rolnictwu przez rząd". W Sieradzu przed politykami wysypał tonę ziemniaków i przewodził blokadzie ważnego skrzyżowania w Warszawie. Jego pomysłem są także blokady z palącymi się oponami i słomą. Nie boi się rozrzucać plonów i świńskich łbów, aby unaocznić problemy polskiej wsi. Stoi także za słynnymi nalotami na sklepy, które mają udowodnić przekłamania dyskontów w sprawie znakowania warzyw i owoców. Akcje te nie powinny nikogo dziwić – jedno z głównych haseł AGROunii brzmi: Odbijemy wieś PIS-OWI!

Michał Kołodziejczak – biznesmen

Michał Kołodziejczak to 35-letni rolnik i biznesmen. Jego majątek jest dość imponujący. Polityk jest właścicielem około 20 hektarów ziemi, licznych maszyn i sprzętów rolniczych. Lider AGROunii ma żonę Katarzynę i córkę Nataszę. W 2007 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące w Sieradzu. Obecnie posiada spore gospodarstwo rolne (z uprawą ziemniaków i kapusty) we wsi pod Sieradzem, a po drogach porusza się drogim Lexusem.

image
Nowy minister rolnictwa

Robert Telus został nowym ministrem rolnictwa. Kim jest i czym się zajmuje?

Oprac. Angelika Drygas

Źródło: www.msn.com, Wikipedia

fot. Michał Kołodziejczak/Facebook

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 21:49