StoryEditorDomowe sposoby na...

Jak wyczyścić kanapę domowym sposobem?

Czy da się wyczyścić kanapę domowym sposobem? Jak się okazuje, jest to możliwe! Wystarczy kilka kuchennych gadżetów, trochę cierpliwości i wasz mebel będzie wyglądał jak nowy. Jak to zrobić?

Jak przygotować kanapę do czyszczenia w domu?

Zanim zaczniemy czyścić kanapę, warto wziąć odkurzacz i końcówką przeznaczoną do odkurzania mebli oczyścić ją z warstwy kurzu. Potem należy umyć miejsce, w którym znajduje się plama.

Skuteczne sposoby na walkę z zabrudzoną kanapą?

Wasza kuchnia z pewnością jest wypełniona domowymi środkami nadającymi się do czyszczenia mebli. Oto kilka sposobów na mikstury umożliwiające usunięcie plam w domowym zaciszu.

Woda i ocet spirytusowy do czyszczenia kanapy

Do wyczyszczenia kanapy doskonale nada się woda z domieszką octu spirytusowego w proporcji 1:1. Przygotowany roztwór należy wylać na gąbkę i pocierać plamę na meblu. Może się okazać, że mikstura nie zadziałała skutecznie. Wówczas należy powtórzyć czynność.

Soda i olejek z rozmarynu do czyszczenia kanapy

Do wyczyszczenia zabrudzonej kanapy doskonale nada się pasta z sody i oleju rozmarynowego. Wystarczy pozostawić ją w miejscu plamy na 40 min i następnie odkurzyć. Zapach nie powinien się utrzymywać, a jeśli zdarzy się, że nie zniknie, warto przewietrzyć pomieszczenie.

Firma piorąca do kanapy

Ostatecznością bywa z reguły firma specjalizująca się w czyszczeniu mebli. Wówczas czyszczenie kanapy przebiegnie sprawnie i z pewnością bez potrzeby powtarzania czynności.

Jak pochłaniać zapachy w domu?

Czasem wydaje się również, że w domu pachnie nieprzyjemnie. Na to również znajdzie się sposób. Kawa doskonale pochłania zapachy, wystarczy kilka ziarenek i nieprzyjemny odór znika. Kawę można zastąpić przyprawami korzennymi np. cynamonem, a także olejkami eterycznymi, czy naparami z ziół.

Jeśli uporczywe zapachy nie znikają, warto uzbroić się w cierpliwość i podjąć próby samodzielnego wyczyszczenia mebli lub oczyszczenia powietrza domowymi zapachami. Gdy to nie pomoże, zawsze można sięgnąć po środki chemiczne, a w ostateczności zadzwonić po fachowców.

image
Czysta łazienka

Domowe sposoby na czyszczenie silikonu w łazience

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: scandisofa.pl

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. lipiec 2024 17:35