StoryEditorPogoda na majówkę 2024

Jaka będzie pogoda w długi weekend? Pierwsze prognozy na majówkę przerażały!

W długi majowy weekend chętnie przebywamy na świeżym powietrzu grillując, uprawiając sporty lub po prostu ciesząc się towarzystwem znajomych i rodziny. Do tych aktywności niezbędna jest ładna pogoda. Jakie są prognozy meteorologów na długi weekend majowy?

Z artykułu dowiesz się:

Kiedy przypada majówka 2024?

W tym roku majówka wypada w wyjątkowo dogodnym terminie. Biorąc zaledwie 3 dni urlopu, możemy cieszyć się nie tylko długim weekendem, ale wręcz 9 dniami wolnego! Wszystko za sprawą tego, że 1 maja przypada w środę. Wolny będzie także piątek 3 maja. Dzięki temu wystarczy wziąć urlop 2 maja, by cieszyć się przedłużonym weekendem, a dzięki dodatkowemu urlopowi 29 i 30 kwietnia sprawimy sobie ponad tydzień z dala od obowiązków służbowych. 

Przeczytaj także: Majówka 2024 to nawet 9 dni wolnego! Zaplanuj ją teraz! 

Czy w majówkę 2024 będzie padać deszcz? 

Pierwsze prognozy pogody na długi weekend majowy w 2024 roku były przerażające. Meteorolodzy zapowiedzieli bowiem, że utrzymujący się od połowy kwietnia chłód nie opuści nas w tym okresie. Pojawiło się także duże prawdopodobieństwo opadów. “O letnich temperaturach to można tylko pomarzyć” - pisali w serwisie X synoptycy z Centrum Modelowania Meteorologicznego. 

Przeczytaj także: Majówka 2024: czy będą otwarte sklepy? Dowiedz się, kiedy zrobisz zakupy! 

IMGW prognozował, że początek maja 2024 może być chłodniejszy niż zwykle. Temperatury przewidywano na poziomie 10-15 stopni Celsjusza, jednak to niewielkie ocieplenie miał Polakom popsuć deszcz. 

Nowe prognozy na majówkę 2024: jaka będzie pogoda? 

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy już zaczęli rozpaczać nad deszczową majówką: pogoda ma to do siebie, że jest zmienna. Nowe prognozy synoptyków sugerują, że początek maja wcale nie będzie tak zimny i mokry, jak przewidywano! Poprawa pogody ma nastąpić jeszcze w ostatnim tygodniu kwietnia, gdy temperatury znów sięgną nawet 20 stopni Celsjusza. Ten stan powinien utrzymać się do majówki. Meteorolodzy twierdzą także, iż raczej unikniemy rekordowo wysokich opadów deszczu, silnego wiatru i burz w okresie długiego majowego weekendu. Nie oznacza to jednak, że wszędzie będzie sucho i pogodnie. 

Jaka będzie temperatura w długi majowy weekend 2024? 

Wszystko wskazuje na to, że osoby, które chciały spędzić długi weekend majowy na świeżym powietrzu, nie muszą zmieniać planów. Zdaniem IMGW, temperatura na początku maja może sięgnąć nawet 20 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być na południowym wschodzie i wschodzie Polski, niższą o kilka stopni temperaturę mogą zarejestrować termometry na zachodzie kraju. 

Przeczytaj także: Ile kosztuje hotel nad morzem czy w górach na majówkę?

Gdzie będzie padać w majówkę 2024? 

Niestety, w niektórych regionach Polski w długi majowy weekend może padać. Synoptycy przewidują deszcz na północy, północnym wschodzie i południowym wschodzie kraju. Prawdopodobnie ominą nas jednak burze i silny wiatr – prognoza wskazuje, że opady w tym okresie będą mieściły się w krajowej normie. Warto jednak mieć na uwadze, że do majówki pozostał jeszcze tydzień, zatem wiele może się zmienić.

 

Zuzanna Ćwiklińska

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 01:59