StoryEditorDzień Dziecka tuż tuż!

Spędź Dzień Dziecka z Kancelarią Premiera lub Muzeum w Szreniawie. Co proponują?

Dzień Dziecka już za kilka dni! Jeżeli szukasz wyjątkowego pomysłu na spędzenie tego dnia z maluchami, rozważ wizytę w Warszawie lub w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie. Jaka jest ich oferta na to święto?

Spis treści:

Kiedy jest Dzień Dziecka? 

Dzień Dziecka to tradycyjnie okazja, by szczególnie docenić nasze maluchy i spędzić z nimi więcej czasu. Oficjalnie jednak jest to także dzień, w którym wspominamy ideały i cele, związane z prawami dziecka, które są zawarte w Karcie Narodów Zjednoczonych. Choć Dzień Dziecka świętuje się na całym świecie, nie ma on jednej ustalonej daty. W Polsce obchodzi się go 1 czerwca każdego roku. W 2024 roku ta data wypadnie niezwykle korzystnie, bowiem jest to sobota! To doskonała okazja, by zrobić z maluchami coś wyjątkowego. 

Bajkowy Ogród w Kancelarii Premiera: gdzie i kiedy? 

Na Dzień Dziecka wiele instytucji przygotowuje ofertę specjalną. Często są to miejsca, które normalnie nie współpracują z dziećmi, zatem warto je tam zabrać, by poznały coś nowego! W tym roku najmłodszych zaprasza do siebie również Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. W ogrodach KPRM przy Al. Ujazdowskich 1/3 odbędzie się piknik pod hasłem “Bajkowy Ogród”. Wydarzenie potrwa od godziny 10.00 do 17.00. 

Przeczytaj także: Czy w Boże Ciało 2024 będą otwarte sklepy? Gdzie zrobić zakupy w długi weekend?

Jakie atrakcje czekają na dzieci na pikniku “Bajkowy Ogród”? 

W przygotowanie pikniku "Bajkowy Ogród” zaangażowane będą różne ministerstwa oraz niektóre instytucje publiczne. Na dzieci czekają liczne atrakcje, zabawy i aktywności, na przykład warsztaty z kuchni molekularnej, warsztaty malowania, liczne konkursy i quizy z nagrodami. Na stoiskach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie można także spróbować produktów pszczelich, mięsnych, zbożowych, owoców i warzyw oraz przetworów z mleka. 

“Dzień Dziecka z Tarpanem” w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie 

Z okazji Dnia Dziecka na specjalny festyn zaprasza także Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie. Wydarzenie potrwa aż dwa dni: 1-2 czerwca w godzinach 11.00-17.00. Patronem festynu jest Tarpan, czyli polski samochód pick-up i dostawczy, określany jako rolniczy. 

Przeczytaj także: Czy chłopcy są bardziej narażeni na boreliozę? Poznaj nowe badania i patent z długopisem!

"Dzień Dziecka z Tarpanem”: jakie atrakcje? 

Podczas festynu “Dzień Dziecka z Tarpanem” w Szreniawie dzieci będą mogły wziąć udział w różnorodnych warsztatach, konkursach oraz zabawach. W planie między innymi klejenie modeli aut marki Tarpan, robienie świec z wosku, zwiedzanie Muzeum Tarpana oraz pogadanka o dzikim tarpanie. Dzieci będą mogły także przenieść się w czasie do PRL-u: obejrzeć np. rewię mody czy bajki z projektora! Pełen program zamieszczamy poniżej.

image
FOTO: Muzeum W Szreniawie
image
FOTO: Muzeum W Szreniawie

Zuzanna Ćwiklińska

fot. envato elements, Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie (materiał promocyjny)

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. czerwiec 2024 15:27