StoryEditorOgromna tragedia

Dramat pod Hrubieszowem. 83-latek zagryziony przez psa. Konał na rękach syna

28.08.2022., 19:41h

W jednej z wsi w woj. lubelskim doszło do dramatycznego wypadku. Starszy mężczyzna chciał nakarmić psa należącego do rodziny. Jednak wówczas pies go zaatakował i dotkliwie pogryzł. Pierwszy na pomoc 83-latkowi ruszył jego syn, ale mężczyzna zmarł.

Hrubieszów: pies zagryzł 83-letniego właściciela

Jak donosi hrubieszowska policja, we wtorek 23 sierpnia około godziny 19:00 w jednej wsi na terenie gminy Horodło (woj, lubelskie) doszło do rodzinnej tragedii. 83-letni mężczyzna poszedł nakarmić psa, który od lat żył w tym gospodarstwie. Kiedy senior wszedł do kojca, zwierze nagle rzuciło się na niego i zaczęło gryźć. Starszy mężczyzna próbował uciekać przed psem i wybiegł na podwórze, ale zwierze podążało za nim. 

Krzyk 83-latka usłyszał jego syn, który szybko odciągnął od niego psa, a następnie zamknął w kojcu. Sam natychmiast udzielił pomocy ojcu i wezwał na miejsce pogotowie. Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej, mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych ran – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, oficer prasowa KPP w Hrubieszowie. 

 

Mundurowi zajmujący się tym nieszczęśliwym zdarzeniem ustalili, że pies przebywał z tą rodziną od 3 lat i jak do tej pory nie był agresywny. Miał także aktualne szczepienia. Czworonóg został zabezpieczony przez lekarza weterynarii do badań.

Pod Lubartowem dwa psy zagryzły rowerzystę

To już kolejny w ostatnim czasie przypadek na Lubelszczyźnie, kiedy pies zagryzł człowieka.

Przed miesiącem w okolicach Lubartowa dwa psy rzuciły się na 48-letniego mężczyznę na rowerze. Zwierzęta tak dotkliwie pogryzły rowerzystę, że ten zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Za tę tragedię prawdopodobnie odpowie 62-letni właściciel dwóch agresywnych psów.

Więcej na ten temat w artykule: 48-latek zagryziony przez psy. Ich właściciel już usłyszał zarzuty.

image
Tragiczny wypadek

Dramat podczas żniw. Zginął chłopczyk przysypany tonami zboża

Paweł Mikos
​fot. 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. luty 2024 12:32