StoryEditorPsy na wieś

16 ras psów, które uwielbiają życie na wsi

23.09.2023., 18:00h
Życie na wsi ma wiele zalet: świeże powietrze, spokój i kontakt z naturą. Niektóre rasy psów są szczególnie przystosowane do takiego otoczenia i sprawdzają się jako towarzysze, stróże lub pomocnicy w gospodarstwie. Oto 16 ras psów, które kochają wiejskie życie.

Border collie – idealny pasterz

Border collie to jedna z najinteligentniejszych i najbardziej pracowitych ras psów. Pochodzi z pogranicza Anglii i Szkocji, gdzie był wykorzystywany do pilnowania owiec. Border collie ma niezwykłą zdolność do komunikacji z ludźmi i szybkiego uczenia się poleceń. Jest to pies bardzo aktywny i potrzebuje dużo ruchu i zajęcia. Border collie świetnie nadaje się do życia na wsi, gdzie może wykorzystać swoje umiejętności pasterskie i bawić się z dziećmi.

image

Psy na wieś

FOTO: Envato Elements

Owczarek australijski – energiczny towarzysz o magicznych oczach

Owczarek australijski, zwany też aussie, to rasa psa pochodząca z zachodnich Stanów Zjednoczonych, gdzie była hodowana do pasterstwa i pracy na ranczach. Owczarek australijski jest średniej wielkości psem o długiej i gęstej sierści, która może mieć różne kolory i wzory. Psy te mają również często niebieskie lub różnokolorowe oczy.

image
Odpowiedzialność za zwierzę

Kto płaci za szkody wyrządzone przez psa?

Jest to pies bardzo sprawny i zwinny, który potrafi poradzić sobie z różnymi warunkami terenowymi i pogodowymi. Lubi się uczyć i pracować, dlatego nadaje się do wielu dyscyplin sportowych i szkoleń. Owczarek australijski jest dobrym stróżem i obrońcą swojej rodziny i majątku, a także wiernym i przyjaznym towarzyszem dla ludzi i innych zwierząt. Owczarek australijski potrzebuje dużo ruchu i zajęcia, więc na wsi może znaleźć wiele sposobów na spędzanie czasu.

Jack Russell terrier – nieustraszony łowca

Jack Russell terrier to mały, ale bardzo energiczny i odważny pies. Pochodzi z Anglii, gdzie był hodowany do polowań na lisy i na drobne zwierzęta. Jest bardzo ciekawski i lubi biegać za wszystkim, co się rusza. Jest to pies o silnym charakterze i potrzebuje konsekwentnego wychowania. Jack Russell terrier doskonale się sprawdzi na wsi, gdzie będzie miał dużo przestrzeni do zabawy i możliwości doskonalenia swoich talentów łowczych.

image

Pies na wieś

FOTO: Envato Elements

Welsh Corgi Pembroke – zręczny i odważny zaganiacz

Welsh Corgi Pembroke to rasa psa pochodząca z Walii, gdzie była wykorzystywana do zaganiania bydła i owiec. Jest to pies niewielki, o krótkich nogach i silnej budowie. Welsh Corgi Pembroke jest psem żywym, pogodnym i przyjacielskim. Jest wierny swojej rodzinie i lubi spędzać czas z ludźmi. Jest również inteligentny i łatwy w szkoleniu, choć może być uparty i szczekliwy. Welsh Corgi Pembroke nadaje się do życia w mieszkaniu, jeśli zapewni mu się odpowiednią dawkę ruchu i zabawy. Jest to pies aktywny i chętny do wspólnych aktywności z właścicielem.

image

Psy na wieś

FOTO: Envato Elements

Ten pies kocha wiejskie życie, gdzie może wykazać się swoją zręcznością i odwagą. Mimo swojej „kompaktowości” nie boi się większych zwierząt i potrafi je skutecznie zaganiać. Welsh Corgi Pembroke jest także dobrym towarzyszem dla dzieci, z którymi lubi się bawić i szaleć.

Labrador retriever – wierny przyjaciel

Labrador retriever to jedna z najpopularniejszych ras psów na świecie. Pochodzi z Kanady, gdzie był wykorzystywany do aportowania ptactwa wodnego. Labrador retriever jest bardzo łagodny, przyjazny i oddany swojej rodzinie. Jest to pies inteligentny i łatwy w szkoleniu. Uwielbia wodę i pływanie. Jest to pies idealny dla rodzin z dziećmi, które lubią aktywny tryb życia.

Pirenejski pies górski – silny i czuły obrońca

Pirenejski pies górski to rasa psa pochodząca z Francji, gdzie była hodowana do strzeżenia owiec w górach. Jest to pies duży i mocny, o białej sierści pokrytej grubym podszerstkiem. Pirenejski pies górski jest psem inteligentnym, spokojnym i czułym. Jest wierny swojemu właścicielowi i potrafi okazać przywiązanie. Jest również odważny i czujny wobec obcych i potencjalnych zagrożeń. Pirenejski pies górski jest psem niezależnym i samodzielnym, który potrzebuje dużo przestrzeni i wolności. Nie nadaje się do życia w ciasnym mieszkaniu, lepiej czuje się na wiejskim podwórku lub w ogrodzie. Potrzebuje również regularnego ruchu i zajęcia, które zaspokoją jego potrzeby fizyczne i psychiczne.

Na wsi ta rasa będzie czuć się jak prawdziwy stróż i obrońca. Jest to pies, który potrafi pilnować swojego terytorium i chronić swoje stado przed drapieżnikami lub intruzami. Pirenejski pies górski jest także dobrym kompanem dla ludzi, z którymi lubi się przytulać i bawić.

Owczarek niemiecki – wszechstronny stróż

Owczarek niemiecki to rasa psów o wielu zaletach. Pochodzi z Niemiec, gdzie był hodowany do pilnowania stad i domostw. Owczarek niemiecki jest bardzo posłuszny, odważny i lojalny. Jest to pies o wysokich zdolnościach obronnych i tropiących. Owczarek niemiecki nadaje się do wielu zadań, takich jak służba policyjna, ratownictwo czy terapia. Owczarek niemiecki jest doskonałym psem stróżującym na wsi, gdzie będzie chronił swoją rodzinę i majątek.

Australijski pies pasterski – szybki i zwinny

Australijski pies pasterski (Australian cattle dog) to rasa psa pochodząca z Australii, gdzie była wyhodowana do pasterstwa i zaganiania bydła. Australijski pies pasterski jest psem bardzo energicznym, inteligentnym i posłusznym. Jest również lojalnym i oddanym towarzyszem dla ludzi i innych zwierząt. Australijski pies pasterski potrzebuje dużo ruchu i zajęcia, aby nie nudzić się i nie wykazywać niepożądanych zachowań. Na wsi Australijski pies pasterski może wykorzystać swoje umiejętności pasterskie i zaganiające.

image

Psy na wieś

FOTO: Envato Elements

Beagle – uroczy tropiciel

Beagle to niewielki, ale bardzo uroczy pies. Pochodzi z Anglii, gdzie był wykorzystywany do polowań na zające i inne drobne zwierzęta. Beagle ma bardzo dobry węch i potrafi długo podążać za zapachem. Jest to pies bardzo radosny, przyjacielski i towarzyski. Beagle lubi zabawę i kontakt z ludźmi i innymi psami. Beagle jest idealnym psem dla rodziny mieszkającej na wsi, która lubi spacery i przygodę.

image

Pies na wieś

FOTO: Envato Elements

Berneński pies pasterski – wesoły i towarzyski kompan

Berneński pies pasterski (Berneńczyk) pochodzi ze Szwajcarii, gdzie był używany do pasterstwa i pracy na ranczach. Jest to pies duży i silny, o długiej i gęstej sierści trójkolorowej. Berneński pies pasterski jest psem zrównoważonym, wesołym i towarzyskim. Jest wierny swojej rodzinie i potrzebuje bliskiego kontaktu z ludźmi. Jest również inteligentny i posłuszny, chociaż suki są bardziej nakierowane na współpracę z opiekunem, a samce bardziej pewne siebie i mniej zdyscyplinowane.

Berneński pies pasterski jest psem czujnym i spostrzegawczym, który może być dobrym stróżem. Nie jest agresywny ani nieufny wobec obcych, jeśli są mile widziani przez właścicieli. Berneński pies pasterski jest psem cierpliwym i wyrozumiałym, który doskonale dogaduje się z dziećmi w każdym wieku. Jest również tolerancyjny wobec innych psów i zwierząt domowych. Berneński pies pasterski jest psem aktywnym i energicznym. Wymaga sporo ruchu, ale nie jest wyczynowcem, dlatego od biegu przy rowerze lepsza będzie piesza wędrówka. Dorosłemu psu powinno się zapewnić do kilku godzin spaceru dziennie. Znudzony i niewybiegany Berneńczyk może niszczyć przedmioty w domu lub kopać dołki w ogrodzie.

Bernardyn – olbrzym o wielkim sercu

Bernardyn to jedna z największych ras psów na świecie. Pochodzi ze Szwajcarii, gdzie był używany do ratowania ludzi zaginionych w górach. Bernardyn jest bardzo silny, odporny na zimno i ma doskonałą orientację w terenie. Jest to pies bardzo spokojny, cierpliwy i kochający ludzi. Bernardyn jest idealnym psem dla rodziny mieszkającej na wsi, która potrzebuje dużego i wiernego towarzysza.

Owczarek staroangielski – efektowny i pogodny opiekun

Owczarek staroangielski (bobtail) pochodzi z Anglii, gdzie był używany do pasterstwa owiec. Jest to pies duży i krzepki, o bardzo efektownym wyglądzie: pokryty bujną, gęstą sierścią o różnych kolorach (najczęściej szarym lub niebieskim), która często zakrywa mu oczy. Owczarek staroangielski jest psem inteligentnym, wesołym i towarzyskim. Jest wierny swojej rodzinie i lubi spędzać czas z ludźmi. Jest również posłuszny i łatwy w szkoleniu, choć może być nieco uparty i niezależny.

image
Pies a piękny trawnik

Psi mocz wypala trawę? Podpowiadamy, jak pozbyć się żółtych plam na trawniku

Owczarek staroangielski jest psem czujnym i odważnym, który może być dobrym stróżem. Nie jest agresywny ani nieufny wobec obcych, ale jest ostrożny i rezerwowy. Jest psem cierpliwym i łagodnym, który dobrze dogaduje się z dziećmi i innymi zwierzętami. Owczarek staroangielski wymaga dużo ruchu i pielęgnacji, ponieważ jego sierść jest podatna na plątanie i brudzenie. Kocha życie na wsi, gdzie może wykorzystać swoje umiejętności pasterskie i zaganiające. Owczarek staroangielski jest także dobrym towarzyszem dla ludzi.

Golden retriever – złoty kompan

Golden retriever to rasa psów o pięknym, złotym umaszczeniu. Pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie był hodowany do aportowania zwierzyny z wody. Golden retriever jest bardzo inteligentny, łagodny i chętny do współpracy. Jest to pies bardzo przywiązany do swojej rodziny i dzieci. Uwielbia zabawę i aktywność fizyczną. Jest to pies idealny dla rodziny mieszkającej na wsi, która ceni sobie harmonię i radość.

image

Psy na wieś

FOTO: Envato Elements

Komondor – niezwykły i godny zaufania stróż

Komondor to rasa psa pochodząca z Węgier, gdzie była hodowana do strzeżenia owiec przed wilkami. To jest inteligentny, spokojny i godny zaufania pies. Jest wierny swojemu właścicielowi i potrafi okazać przywiązanie. Jest również odważny i czujny wobec obcych i potencjalnych zagrożeń.

Komondor jest psem niezależnym i samodzielnym, który potrzebuje dużo przestrzeni i wolności. Nie nadaje się do życia w ciasnym mieszkaniu, lepiej mu na wiejskim podwórku lub w ogrodzie, gdzie może czuć się jak prawdziwy stróż i obrońca. Komondor jest także dobrym kompanem dla ludzi, z którymi lubi się przytulać i bawić. Na wsi komondor może znaleźć wiele zajęć: spacerowanie po polach lub lasach, bawienie się z innymi psami lub zwierzętami, czy po prostu spanie pod drzewem.

Basset hound – sympatyczny smutas

Basset hound to rasa psów o charakterystycznym wyglądzie: długich uszach, krótkich nogach i smutnym spojrzeniu. Pochodzi z Francji, gdzie był używany do polowań na zwierzynę naziemną. Basset hound ma bardzo dobry węch i potrafi długo podążać za tropem. Jest to pies bardzo spokojny, łagodny i przyjazny. Basset hound lubi leniuchować i spać. Jest to pies idealny dla rodziny mieszkającej na wsi, która szuka sympatycznego i niekłopotliwego towarzysza.

Collie (inaczej owczarek szkocki) – elegancki opiekun

Collie to rasa psów o eleganckiej sylwetce i długim włosie. Pochodzi ze Szkocji, gdzie był hodowany do pilnowania owiec. Collie jest bardzo inteligentny, posłuszny i czujny. Jest to pies o silnym instynkcie opiekuńczym i lojalności wobec swojej rodziny. Collie jest bardzo przyjazny i delikatny. Jest to pies idealny dla rodziny mieszkającej na wsi, która szuka pięknego i wiernego opiekuna.

image

Psy na wieś

FOTO: Envato Elements

Mkh

Źródło: petsradar

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. czerwiec 2024 12:47