StoryEditorModny dom

Poznaj trendy wnętrzarskie na 2024 rok!

09.01.2024., 17:00h
Co roku designerzy i projektanci wnętrz wyłapują ciekawe tendencje, które są mile widziane w nowoczesnych wnętrzach. W 2024 roku ważna jest troska o przyrodę, a więc rozwiązania, które ułatwiają zadbanie o otaczającą nas naturę i są jej przedłużeniem. Co obecnie jest na topie?

Najmodniejsze wnętrza tonują emocje i współgrają z naturą. Karmią się tonacjami inspirowanymi ziemią, bazując na naturalnych materiałach. Są pełne kwiatów, ułatwiają zrównoważony tryb życia.

Oto, co znajdziemy w tych modnych wnętrzach:

 • energooszczędne źródła światła i prądu,
 • rozwiązania recyklingowe,
 • ekomeble i dodatki,
 • meble z drugiej ręki,
 • przytulny kącik do odpoczynku w duchu slow life,
 • duże okna wpuszczające naturalne światło,
image

Poznaj trendy wnętrzarskie na 2024!

FOTO: Envato Elements
 • tekstylia z naturalnych tkanin,
 • meble i dodatki vintage
 • circular design, czyli produkty projektowane z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego, z materiału, który będzie mógł trafić ponownie do przetworzenia,
 • produkty tworzone z surowców odnawialnych albo pozyskanych z recyklingu,
 • strefa, gdzie można realizować swoje pasje, np. do czytania, robótek ręcznych czy muzykowania (dom to nie muzeum!).

image

Przytulność to podstawa

FOTO: Envato Elements

Modne kolory w 2024 roku

Kolorem przewodnim są kolory natury, przede wszystkim zieleń. To ona przywodzi na myśl sielskie klimaty i pozwala na prawdziwy odpoczynek. Zapewnia równowagę i spokój. W najnowszych trendach zmieszczą się także delikatne brązy, brudne róże, beże i szarości.

image

Peach fuzz

FOTO: Envato Elements

W 2024 roku Peach Fuzz we wnętrzach

Pantone ogłosił Peach Fuzz kolorem 2024 roku – zatem nic dziwnego, że tym kolorem można urządzić najmodniejsze wnętrza! Delikatny odcień brzoskwini to gwarant subtelności, ale też spokoju dla ciała i duszy. Zetkniemy się z nim nie tylko we wnętrzach, ale i w ogrodach czy modzie. Brzoskwiniowy kolor wprowadza sporo przytulności i przyjazną atmosferę. Peach Fuzz powinien zagościć w formie kwiatów, dodatków, tekstyliów, czy nawet mebli. Z jakimi barwami najlepiej zestawiać ten kolor? Przede wszystkim z naturalnymi materiałami, jak drewno czy kamień, ale także na zasadzie kontrastu z czernią.

image
ROŚLINY W KOLORZE PEACH FUZZ

Kolor roku 2024 – „Peach Fuzz”. Jakie rośliny zakwitną w tej barwie?

Co to jest soft minimalism?

To nic innego jak rozwiązania w duchu minimalizmu, ale pełne przytulności, ciepła i harmonii. Rezygnujemy z mocnych kolorów na rzecz złamanych tonacji (nie mroźna biel a ta zmiękczona, modne stają się znów melanże). Nie zagadujemy przestrzeni, a wypełniamy ją przemyślanymi dodatkami wykonanymi z naturalnych materiałów (drewno, ceramika, kamień), które są pozostawione w surowym klimacie i bez zbędnej obróbki. Chodzi o to, aby wydobyć piękno i cechy charakterystyczne dla danej powierzchni.

image
NAJMODNIEJSZE KWIATY CIĘTE 2024

Najmodniejsze kwiaty na bukiety. To największe trendy florystyczne na 2024 rok!

image

Poznaj trendy wnętrzarskie na 2024!

FOTO: Envato Elements

Modne akcenty – trendy na 2024 rok

Niezwykle modna jest kultowa już jodełka na podłodze, nawet jeśli wykonana została z paneli. Designerzy przyjaznym okiem patrzą na wszelkie przejawy inspiracji skandynawskimi rozwiązaniami w połączeniu z japońskim kunsztem, czyli tzw. japandi. Kolejnym trendem jest quiet luxury, spotykany także w modzie – wyrafinowane formy stworzone z najlepszych materiałów, wypracowane do ostatniego detalu, z tzw. najwyższej półki, czyli wykonane z marmuru, mosiądzu, wełny, czy jedwabiu.

image
Inspirujące pomysły

Styl eklektyczny we wnętrzach domów na wsi

Czy nadal będzie modny styl wiejski?

W modzie pozostaje styl rustykalny, wiejski z rodzimymi akcentami, korzystający z bogatej kultury wsi. Pełen swojskich klimatów, bliski natury i zarazem przyjemny do codziennego życia. Mocną tendencją pozostaje eklektyzm umożliwiający twórczą swobodę i mieszanie wielu stylów, form, kolorów i wzorów w niepowtarzalną i spójną całość.

image

Styl wiejski

FOTO: Envato Elements

Angelika Drygas

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 05:54