StoryEditorNa zakupy

Jaki grill ogrodowy wybrać?

19.04.2024., 12:00h
Grillowanie czas zacząć! Dzięki niemu można imprezować na świeżym powietrzu, zajadając się pysznymi daniami. W jaki typ sprzętu warto zainwestować pieniądze?

Grillowanie to jedna z form aktywnego wypoczynku poza murami domu i wśród przyjaciół czy rodziny. Żeby w ogóle doszło do grillowania, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Na rynku dostępnych jest sporo modeli, które różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim parametrami i możliwościami.

Wybór grilla ogrodowego

Bierzemy pod uwagę rozmaite parametry, bo tylko przemyślany zakup będzie cieszył przez lata. Przede wszystkim zawracamy uwagę na rozmiar urządzenia – tutaj ważne jest dopasowanie do wielkości imprez, jakie chcesz organizować, ale także do wielkości ogrodu. Najważniejszą rzeczą jest jednak – typ grilla: gazowy, węglowy czy elektryczny – to podstawowa sprawa!

image
Grilluj z głową!

Gdzie wolno zapalić grilla? Nieostrożnym grillującym grozi ogromny mandat!

Grill węglowy – specyfika

Grille węglowe są najtańsze i najbardziej popularne. To typ tradycyjny, który nie nadwyręży budżetu. Aby korzystać z grilla węglowego, wystarczy brykiet bądź węgiel. Na ten typ sprzętu decydują się fani dymnego aromatu i niekoniecznie łatwego rozpalania. Rozpalenie grilla węglowego wymaga czasu i cierpliwości ze strony użytkownika, wymaga wprawy i zaopatrzenia w odpowiednie dodatki, np. w rozpałkę czy węgiel rzecz jasna.

image
Grill węglowy
FOTO: Envato Elements

Grill gazowy – zalety

Grille gazowe są nowoczesnym rozwiązaniem, ponieważ nie wymagają dużej aktywności, szybko się rozpalają, a dania powstają w krótszym czasie. Temperaturę można łatwo kontrolować. Zamiast węgla do jego uruchomienia niezbędna jest butla z gazem.  Grill gazowy sprawdzi się przez wiele lat. Jego wadą jest wysoka cena. Grill gazowy w procesie obróbki termicznej nie wytwarza substancji niebezpiecznych dla człowieka, ponieważ nie jest opalany węglem, a do rozpalenia nie używa się szkodliwych rozpałek. Używany do grillowania gaz jest neutralny. Dla niektórych osób wadą może być brak dymnego aromatu.

image
Grill gazowy
FOTO: Envato Elements

Grill elektryczny – na zdrowo!

Grille elektryczne są wskazane dla osób preferujących bardzo proste rozwiązania lub mieszkających w apartamentach bez dostępu do ogrodu. Tego typu grill można włączyć na tarasie czy balkonie. Jest niezwykle prosty w obsłudze, łatwy w czyszczeniu i niedrogi. Potrawy przygotowane na takim ruszcie są zdrowe i soczyste. Grille elektryczne są komfortowe i w użytkowaniu.

image
Grill elektryczny
FOTO: Envato Elements

Jaki grill ogrodowy wybrać?

Okazuje się, że grill gazowy i elektryczny jest bezpieczniejszy od węglowego, zarówno dla zdrowia człowieka, jak i dla środowiska. W grillu gazowym wytapiany tłuszcz nie przedostaje się do ognia, więc nie tworzą się szkodliwe dla zdrowia opary. Ponadto, sam brykiet i węgiel w trakcie grillowania emitują toksyczne substancje.

Angelika Drygas

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. lipiec 2024 21:41