StoryEditorNaturalne metody

Jak zlikwidować cienie pod oczami? Poznaj domowe sposoby

03.02.2023., 10:00h

Cienie i sińce pod oczami nie dodają twarzy uroku, wprost przeciwnie. Sprawiają, że wygląda na smutną i zmęczoną. Aby zlikwidować ten problem, należy wprowadzić odpowiednią pielęgnację i nowe nawyki. Jakie?

Czasami sińce pod oczami alarmują o różnych niebezpiecznych schorzeniach. Mogą być objawem anemii, chorób wątroby, niedoczynności tarczycy.

Cienie pod oczami i naturalnie sposoby na ich niwelowanie

Przede wszystkim należy uregulować tryb życia. Porządnie się wysypiać (co najmniej 7-8 godzin).

Warto zmienić nawyki żywieniowe i zacząć zdrowo odżywiać się. Ważne jest wprowadzenie diety obfitej w warzywa i owoce, błonnik pokarmowy i produkty bogate w żelazo, witaminę B12 oraz witaminę K.

Należy nawadniać organizm – pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Pondto unikać używek, alkoholu, nikotyny i słodzonych napojów, w tym energetyków.

Przede wszystkim należy wykonywać masaż kostkami lodu lub przykładać zimne łyżeczki na obszar pod oczami. To działanie nie tylko usuwa cienie, ale także opuchliznę, czyli nieestetyczne worki pod oczami.

Bardzo efektywne działanie wykazują okłady z ogórka lub z plasterków jabłek. Te produkty zmniejszają obrzęki, doskonale nawilżają, regenerują skórę pod oczami i rozjaśniają sińce.

Kolejnym wskazanym warzywem są… surowe ziemniaki! Można z powodzeniem wykonać okład ze schłodzonych skórek kartofli.

Polecane są także okłady z herbaty czy rumianku, który delikatnie rozjaśnia. Wystarczy przyłożyć, na dziesięć minut, zaparzone i przestudzone torebki, by skutecznie podziałać na zasinienia – a przy tym skóra pod oczami zacznie wyglądać na zdrową i wypoczętą.

Ponadto, pomocna jest maseczka z kawy i miodu oraz kompresy z nagietka i świetlika czy z kasztanowca, który działa przeciwobrzękowo i przeciwstarzeniowo. Wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych.

Cienie pod oczami – odpowiedna pielęgnacja

Kluczowe jest odpowiednie nawilżenie skóry za pomocą dedykowanych kremów pod oczy. Eksperci proponują te z witaminą C, masłem shea, kwasem hialuronowym, z kofeiną, czy zieloną herbatą. Zimne okłady obkurczające naczynia krwionośne można wykonywać przy pomocy żelowych maseczek, które trzyma się w lodówce. Niwelują fioletowe zasinienie i opuchliznę.

Jakie witaminy na cienie pod oczami?

Najlepszym antyoksydantem jest witamina C, która działa przeciwutleniająco, rozświetlająco, a do tego wzmacnia naczynia krwionośne.

Jak zakryć cienie pod oczami?

Aby pozbyć się cieni pod oczami, można zastosować także kilka makijażowych trików. W zakryciu sińców pomoże korektor o solidnym kryciu i właściwościach rozświetlających. Wizażyści polecają także rozświetlacze, które aplikujemy tuż przy wewnętrznym kąciku oka i przy nasadzie nosa.

Skąd biorą się cienie pod oczami?

  • podłoże genetyczne,
  • zbyt mała ilość snu,
  • przemęczenie i przepracowanie,
  • życie w stresie,
  • niewłaściwa dieta, nadmiar cukru, niedobór witamin,
  • nałogi,
  • słabe krążenie,  
  • błędy pielęgnacyjne,
  • stany depresyjne,
  • wiek, zanik gruczołów łojowych.

image
Tanie kosmetyki domowe

Maseczka z jajek – na co pomaga i jak ją zrobić?

Uwaga! Skóra wokół oczu szybciej starzeje się, jest bardzo cienka i niemal pozbawiona gruczołów łojowych. W związku z tym jest mocno narażona na podrażnienia i promienie UV. Z wiekiem ubywa także kolagenu i elastyny, co skutkuje mniejszym ujędrnieniem.

Angelika Drygas

Fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. kwiecień 2024 03:43