StoryEditorMarzenia seksualne

Jakie są największe fantazje seksualne Polek i Polaków?

15.11.2023., 14:00h
O czym fantazjują mężczyźni, a o czym kobiety? Czy dobrze komunikują swoje potrzeby i spełniają swoje marzenia erotyczne? Jak to jest z tym seksem właśnie?

45 proc. kobiet i 70 proc. mężczyzn często snuje fantazje seksualne – to dane z badania pt. "Fantazje seksualne Polek i Polaków" przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie Amazon Prime. Analiza powstała przy okazji premiery polskiej komedii "Cały ten seks".

Fantazje seksualne Polek i Polaków

Aż 91 proc. ankietowanych uważa fantazje seksualne za normalne, jednak 20 proc. nigdy nie dzieli się nimi z partnerem lub partnerką. Seksuolodzy często wskazują, że powodem braku komunikacji jest wstyd czy obawa przed odrzuceniem lub negatywną oceną. A jednak warto przemóc się i rozmawiać o swoich fantazjach. Taka decyzja wymaga otwartości na drugiego człowieka i dużej dozy tolerancji. Dla wielu osób to może być początek wspaniałej przygody erotycznej. Lwia część osób jednak będzie wolała erotyczne fantazje zachować tylko dla siebie. 

image

Fantazje erotyczne 

FOTO: Envato Elements

Fantazje erotyczne Polaków

Z badań wynika, że Polki fantazjują o używaniu gadżetów erotycznych w sypialni (29 proc. ankietowanych), seksie z nieznajomym (24 proc.), a także o zbliżeniu w miejscu publicznym (21 proc.). Męska część społeczeństwa fantazjuje o seksie oralnym (37 proc.), uprawianiu seksu z kimś nieznanym (32 proc.), a także seksie grupowym (31 proc.). 20 proc. wszystkich ankietowanych nie mówi o fantazjach partnerowi lub partnerce. Być może dlatego, że aż 22 proc. mężczyzn myśli seksie z byłym lub byłą i tylko 11 proc. kobiet. Natomiast 25 proc.mężczyzn fantazjuje o zbliżeniu z przyjacielem lub przyjaciółką i tylko 8 proc. kobiet myśli o tym samym. O seksie analnym marzy 30 proc. mężczyzn i 12 proc. kobiet.

image

Fantazje erotyczne 

FOTO: Envato Elements

Zmiany w sypialni – jakie?

Polacy lubią i chcą uprawiać seks, jednak zdają sobie sprawę z tego, że niektóre elementy można zmienić. Jakie? Częstotliwość – 33 proc. mężczyzn chce kochać się częściej i co ciekawe marzą o tym, aby to partnerka częściej przejmowała inicjatywę (32 proc.). Przedstawiciele płci brzydkiej chcieliby usłyszeć, czego pragną partnerki i co sprawia im przyjemność (25 proc.). A czego potrzebują kobiety? Więcej odwagi (27 proc.) i czułości (28 proc.).

image
Życie erotyczne Polek

Czy Polki udają orgazm? Poznaj wyniki raportu

"Cały ten seks"

Komedia miała premierę 10 listopada na platformie Prime Video. Film w reżyserii Tomasza Mandesa to historia sześciu par mających wiele wzywań w sferze erotycznej i będących na różnych etapach swoich związków. W filmie występuje plejada polskich aktorów, jak: Michał Czernecki, Katarzyna Warnke, Magdalena Lamparska, Piotr Witkowski, Anna Karczmarczyk, Piotr Stramowski, Wiktoria Filus, Mateusz Więcławek, Natalia Sierzputowska, Laura Breszka, Otar Saralidze, Nicolas Przygoda.   

Angelika Drygas

Fot. envato elements

Źródło: Amazon Prime Video, ofeminin

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. maj 2024 06:04