StoryEditorPraca sezonowa

Biedronka wyśle kasjerów nad morze i w góry. Ile można dorobić?

19.05.2024., 12:00h
Latem zmieniają się zasady gry. Także w temacie pracy. Ożywiają się miejscowości, także te oddalone od dużych miast, które są ściśle związane z atrakcjami turystycznymi. W sieci sklepów Biedronka już po raz ósmy z rzędu rusza rekrutacja sezonowa. Gdzie będzie można znaleźć pracę?

Biedronka zatrudnia ponad 81 000 pracowników. Liczba ta ma szansę się powiększyć, ponieważ firma poszukuje kandydatów do pracy w turystycznych miejscowościach, zwłaszcza nad morzem, w górach i na Mazurach. Te wyzwania zawodowe miałyby się rozpocząć od czerwca.

W jakich lokalizacjach można szukać pracy?

Lokalizacji jest wiele, wolne wakaty są dostępne m.in. w Międzyzdrojach, Władysławowie, Mrągowie, Mikołajkach czy Szczawnicy.

Praca sezonowa w Biedronce – jaka umowa?

Oferta skierowana jest do nowych potencjalnych pracowników w ramach umowy zlecenia, ale to nie koniec wszystkich opcji. Firma proponuje także swoim dotychczasowym pracownikom możliwość delegacji w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach. 

Przeczytaj także: Twoje dziecko chce dorobić na wsi? Poznaj zasady zatrudniania

Praca sezonowa w Biedronce – stawki

Ile można zarobić w trakcie takiej pracy sezonowej? Nowi pracownicy mogą liczyć na stawkę godzinową od 28,10 zł brutto, na zatrudnienie w ramach umowy zlecenia, a w wybranych miejscowościach także na nocleg i wyżywienie. Jednocześnie mają sposobność na korzystanie z atrakcji, jakie niesie praca nad morzem czy w górach. Kandydaci mogą aplikować bez konieczności załączania CV przez stronę pracawbiedronce.pl/praca-wakacyjna/.

Przeczytaj także: Czy w Boże Ciało 2024 będą otwarte sklepy? Gdzie zrobić zakupy w długi weekend?

Pracownicy już zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, którzy zdecydują się na sezonową delegację, otrzymają dodatek w postaci uznaniowej premii miesięcznej, zależnej od wyników sklepu, a także nagrodę letnią. – Dla osób zatrudnionych na stanowisku sprzedawca-kasjer w lipcu i sierpniu w sklepach zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych wynosić ona będzie do 600 zł brutto miesięcznie. Otrzymają ją zarówno stali pracownicy kilkudziesięciu placówek w kurortach, jak i ci zatrudnieni, którzy zdecydowali się do nich dołączyć tylko na okres wakacji – podaje Biedronka. W niektórych przypadkach firma zapewnia zakwaterowanie lub pokrycie kosztów przejazdu i posiłek. W zeszłym roku w regionie Koszalin zatrudnionych zostało przez cały sezon około 1000 osób.

Praca sezonowa w Biedronce – praktyki

Wakacje to także dobry moment na odbycie praktyk. Biedronka proponuje studentom 3-miesięczne płatne praktyki letnie w programie Owocne Wakacje. Na czym one polegają? Odbywają się w Biurze Głównym w Warszawie oraz Biurach Regionu w całej Polsce. Praktykanci w trakcie praktyk zdobywają praktyczną wiedzę o branży retail. Mogą liczyć na umowę zlecenie i wynagrodzenie miesięczne w wysokości od 4800 zł brutto, w zależności od liczby przepracowanych godzin. Rekrutacja trwa do końca maja.

image
Ważne wsparcie

1000 zł więcej do pensji dla pracowników socjalnych – już od lipca?

Praca sezonowa w Biedronce – kampania

O rekrutacji w sieci Biedronka jest głośno za sprawą mediów społecznościowych – Instagrama, Facebooka, kanału YouTube i Tik Toka.

Źródło: materiały prasowe Biedronka, Wiadomości Handlowe

fot. Biedronka

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 06:14