StoryEditorKonkurs rozstrzygnięty

XI edycja programu "Dobre Działania" już za nami! Gdzie trafiły nagrody?

Już po raz jedenasty przyznano granty w programie “Dobre Działania”. Pieniądze wesprą lokalne inicjatywy w kilku gminach w Polsce. Komu udało się dostać dofinansowanie na planowane działania?

Spis treści:

Czym jest program “Dobre Działania”? 

Program “Dobre Działania” to cykliczna inicjatywa, finansowana przez firmę Diamant. Realizowana jest od 2021 roku. Ma formę konkursu grantowego, podzielonego na trwające 3 miesiące edycje. W każdej edycji wyłanianych jest 4 zwycięzców. Szansę na nagrodę mają pomysły, które aktywizują mieszkańców miejscowości, dbają o tradycję czy historię regionu, a także wspierają jego rozwój. Do tej pory w konkursie nagrodzono już 41 organizacji, kół zainteresowań, stowarzyszeń, ośrodków lub osób prywatnych. 

Ile pieniędzy można wygrać w konkursie “Dobre Działania”? 

Program “Dobre Działania” zakłada wsparcie finansowe inicjatyw, które: 

 • są użyteczne, czyli odpowiadają na konkretne potrzeby, 
 • budują lub wzmacniają rozpoznawalność regionu, 
 • aktywizują lokalną społeczność z różnych grup wiekowych 
 • i w różnej sytuacji życiowej (dzieci, seniorów itp.), 
 • są innowacyjne lub pomagają zachować pamięć o historii, sztuce, specyfice regionu, 
 • są rozwojowe i godne naśladowania, 
 • są ciekawe, kreatywne, pomysłowe. 

Każdy z 4 zwycięzców otrzyma 3000 zł na realizację swojego pomysłu. 

Przeczytaj także: Będą zmiany dla KGW! Czy dotkną dopłat?

Kto wygrał w XI edycji konkursu “Dobre Działania”? 

Rozstrzygnięto już XI edycję konkursu “Dobre Działania”. Laureatami zostali: 

 • Uczniowski Klub Sportowy „Kaniasiatka” w Gostyniu - pieniądze zostaną przeznaczone na organizację turnieju siatkowego dla dzieci i młodzieży z powiatu gostyńskiego oraz powiatów sąsiednich, 
 • Szkoła Podstawowa nr 2. z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej – nagroda pozwoli na stworzenie małej pracowni kulinarnej w szkole, 
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Glinojecku – fundusze sfinansują doposażenie ciężkiego wozu bojowego należącego do OSP w Glinojecku w sprzęt ratowniczy, 
 • Klub Sportowy „Sparta” w Miejskiej Górce - nagroda zostanie przeznaczona na Organizację „IV memoriału im. Tadeusza Błochowiaka” w Miejskiej Górce, czyli turnieju piłkarskiego. 

– Granty trafiły już do wszystkich uczestników XI edycji programu. Po raz kolejny nagrodziliśmy inicjatywy, które mają pozytywny wpływ na lokalne społeczności. Tym razem wyróżniliśmy zarówno takie, które integrują mieszkańców - przez sport lub wspólne gotowanie, ale dofinansowaliśmy także strażaków, którzy zadbają o bezpieczeństwo w Glinojecku. Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się, że możemy być częścią działań, które trwale zmieniają świat na lepsze – podsumowuje Kamila Sikorska, Marketing Manager marki Diamant w Pfeifer & Langen Polska.

Przeczytaj także: Konkurs „Rój pomysłów wokół ula”. Do wygrania nagrody o wartości 5000 zł

Czy do konkursu “Dobre Działania” można się jeszcze zgłosić? 

Choć XI edycja konkursu “Dobre Działania” już za nami, program nie został zamknięty. Wręcz przeciwnie: od 1 czerwca do 31 sierpnia 2024 można nadsyłać zgłoszenia w XIII odsłonie programu! Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie dobredzialania.pl.

Przeczytaj także: X edycja programu „Dobre Działania” za nami! Pieniądze trafiły do KGW i OSP

 

źródło: materiały prasowe konkursu Dobre Działania

fot. materiały prasowe

oprac. Zuzanna Ćwiklińska

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. lipiec 2024 23:38