StoryEditorCatering wielkanocny

Jakie są ceny cateringu świątecznego na Wielkanoc 2024?

Coraz więcej gospodyń domowych korzysta z możliwości zamówienia świątecznych dań na wynos lub z dostawą do domu. Swoje usługi oferują znane restauracje, ale także panie, które na co dzień pracują jako kucharki lub po prostu lubią gotować. W zależności od tego, w jakim regionie mieszkamy i z jakich usług chcemy skorzystać, ceny będą się różniły. Ile kosztuje catering wielkanocny?

Jakie dania najczęściej zamawia się na Wielkanoc? 

Większość osób na Wielkanoc zamawia tradycyjne dania, kojarzące się z tymi świętami. Na stole nie może zatem zabraknąć żurku, sałatki jarzynowej i świeżego pasztetu. Często zamawiane są także faszerowane jajka, ewentualnie dania mięsne typu pieczeń. Wiele gospodyń domowych samodzielnie przyrządza wielkanocne śniadanie, jednak zamawia deser - najczęściej mazurek, sernik lub babkę. 

Ile kosztuje żurek na Wielkanoc 2024? 

Żurek to zupa, która pojawi się na większości wielkanocnych stołów, bowiem jak mało co kojarzy się z tymi świętami. W niektórych domach dojrzewa już zakwas na tę zupę, jednak część osób zapewne zdecyduje się zamówić pyszny gotowy żurek. 

Przeczytaj także: Przepis na doskonały wielkanocny żurek jak z dawnej wsi 

Mieszkańcy dużych miast, jak Warszawa czy Kraków, mogą zamówić żurek od znanych restauratorek. Oferuje go na przykład Magda Gessler w cenie 85 zł/l. Z kolei w cateringu od Ewy Wachowicz cena za 1 litr żurku wynosi 40 zł. Na popularnym portalu sprzedażowym znaleźć można oferty zakupu tej zupy za 40 zł/l. Danie to mają w swojej ofercie także sklepy z gotowymi zupami – tam kosztuje ok. 40 zł za 1,5 l. 

Wielkanocny żurek można zrobić tanim kosztem w domu, kupując wcześniej gotowy zakwas, zupę w proszku lub gotowe danie w kartonie. Ceny są następujące: 

  • żurek - koncentrat: 7,99 zł/300 ml 
  • gotowy do podgrzania żurek w kartonie: 8,29 zł/1,5 l 
  • żurek w saszetce: 7,99 zł/450 g 

Sałatka jarzynowa z cateringu: jakie są ceny? 

Wszyscy, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez sałatki jarzynowej, ale nie mają czasu lub ochoty jej przygotowywać, mogą zamówić to danie w cateringu świątecznym. Znajdzie się niemal w każdej ofercie, choć ceny są różne. Zamawiając z restauracji Ewy Wachowicz trzeba zapłacić 60 zł/kg. Podobną cenę oferuje Magda Gessler: 65 zł/kg. Nieco tańsza jest sałatka jarzynowa w lokalnych firmach cateringowych: ceny wahają się od 40 do 50 zł/kg. 

Przeczytaj także: Doskonała sałatka jarzynowa na Wielkanoc: poznaj sprytne triki!

Ceny cateringu wielkanocnego 2024: jajka i pasztety

Na świątecznych stołach znajdziemy także obowiązkowe jajka. Je także można kupić już udekorowane czy przyprawione. Za jajko gotowane w łupinach cebuli w świątecznej ofercie restauracji Ewy Wachowicz należy zapłacić 3 zł. Z kolei za jajka faszerowane w cateringu wielkanocnym płacimy od 15 do 25 zł za 4 sztuki (8 połówek jajek).

Przeczytaj także: Pomysły na faszerowane jajka – 3 przepisy, którym nikt nie oprze się w Wielkanoc!

Osoby, które na Wielkanoc chcą zaserwować gotowy pasztet, muszą przygotować się na wydatek rzędu 70-100 zł/kg w zależności od oferty danej firmy cateringowej. 

Gotowe ciasta na Wielkanoc: ile kosztują w 2024 roku? 

Wiele gospodyń samodzielnie szykuje śniadanie na wielkanocny poranek, jednak kupuje gotowe ciasta i desery. Ich oferta jest szeroka, jednak ceny mogą zaskoczyć. Za 1 kg sernika płacimy dziś ponad 100 zł: od 110 do nawet 170 zł! Nieco tańsze są mazurki: znajdziemy oferty za 45-60 zł za blaszkę, jednak miłośnicy wyrafinowanych smaków zapłacą więcej: mazurek pistacjowy czy matcha to koszt około 100 zł. A tradycyjne babki? Za drożdżową w luksusowych cukierniach zapłacimy około 100 zł/kg, z kolei cena ucieranych babek to mniej więcej 50-80 zł za ciasto o średnicy 24 cm.

Przeczytaj także: Mazurek pistacjowy będzie bezkonkurencyjny tej Wielkanocy! Jak go upiec?

 

oprac. Zuzanna Ćwiklińska

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. kwiecień 2024 18:29